راهنمای استفاده از ترینرها

  • نویسنده : رضا کیانوش
  • انتشار: ۰۱ اسفند ۹۳
  • بازدید: 12,611

معرفی ترینرهای مختلف و نحوه استفاده از آن ها

Trainers

در این پست می خواهیم به معرفی گروه های مختلف منتشر کننده ترینر و راهنمای استفاده از تعدادی از ترینرهای معروف بپردازیم. گرچه می دانیم همگی شما با طرز کار آن ها آشنا هستید، ولی خواندن این مطالب خالی از لطف نخواهد بود. همان طور که می دانید، در گذشته ترینر وجود نداشت و مردم برای استفاده از کد تقلب بازی ها، مجبور بودند با نوشتن رمزها و حروف خاصی که هر کدام عملکرد متفاوتی در بازی داشت، وقت زیادی صرف کنند. ولی با گذشت زمان گروه های برنامه نویسی نظیر “LinGon“،”FLiNG” و… تصمیم به انتشار برنامه هایی زدند که همین کار کد نوشتن با دست را تنها با فشردن کلیدهایی روی کیبورد، انجام دهند و همان نتیجه را نیز داشته باشند. از این ایده استقبال های زیادی در سراسر جهان شد و حال نیز کلمه ی “ترینر” به خوبی در بین گیمرها جا افتاده است. برای خواندن ادامه متن در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

جالب است بدانید که طرز کار ترینرها در آغاز به این صورت بود برای اولین بار که بازی اجرا می شد، ابتدا ترینر بارگذاری می شد و سپس از پلیر سوال می کرد که آیا او می خواهد تقلب کند یا خیر؟ و پس از آن کد را به بازی ارائه می داد.

نکاتی برای استفاده بهینه از ترینرها:
1- همیشه ابتدا ترینر را باز کنید و سپس بازی را اجرا نمایید. برای عملکرد صحیح و قطعی ترینر نیز همیشه در منوی (Menu) بازی اقدام به فشردن کلیدهای ترینر کنید.
2- فایل نوشته همراه با ترینر را قبل از استفاده از ترینر، همیشه مطالعه فرمایید، زیرا نحوه استفاده از بعضی ترینرها در این فایل ها موجود می باشد.
3- پس از اجرا کردن بعضی از ترینرها، با دکمه “Run Game” مواجه می شوید. همیشه با کلیک بر روی این گزینه ترینر را اجرا کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.
4- بعضی از ترینرها دارای دکمه فعال سازی هستند، به این صورت که پس از باز کردن آن ابتدا باید کلید خاصی را بزنید تا بتوانید از ترینر استفاده نمایید. مثلا ترینرهای نسخه “LinGon” دارای دکمه فعال سازی “Home” هستند.

حال به بررسی انواع مختلف ترینرها و ساز و کار آن ها می پردازیم:

ترینر نسخه های “Drolle“:
قبل از استفاده از این ترینرها حتما ورژن آن را چک کنید که با ورژن بازی شما هماهنگ باشد. در غیر این صورت عملکردی از ترینر نخواهید دید. این نوع ترینرها دکمه فعال سازی ندارند و غالب رمزهای آن با فشردن کلیدهای “F1″، “F2” و… کیبورد فعال می شوند، ولی در بعضی موارد با دکمه های اعداد ماشین حسابی کیبورد یعنی “Numpad” یا “NP” فعال می شوند، مانند نمونه زیر:

Drolle_1

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید، این است که این ترینرها به زبان روسی می باشند. برای تغییر زبان آن ها به انگلیسی باید روی “About” یا “Menu” کلیک نمایید. مانند نمونه زیر که تصویر بعد از کلیک روی گزینه Menu را نشان می دهد:

Drolle_2

نسخه “FLiNG” :
“FLiNG” نام یکی از دو گروه معتبر سازنده ترینر می باشد که ترینرهای آن بدون هیچ مشکلی اجرا می شوند و رمزهای آن با دکمه های “Numpad” فعال می شوند.

FLiNG

نسخه “MrAntiFun“:
ترینرهای این نسخه سریعا چند روز پس از انتشار بازی منتشر می شوند و می توان این گروه را سریعترین گروه منتشر کننده ترینر دانست. هیچ دکمه فعال سازی ندارند و برای استفاده از رمزهای آن باید کلیدهای “F1″، “F2” و… را باید فشار دهید.

MrAntiFun

نسخه “LinGon“:
“LinGon” نام دومین گروه معتبر سازنده ترینر بازی های رایانه ای می باشد که ترینرهای آن نیز بدون بروز هیچ مشکلی اجرا می شوند. می توان این نسخه را تنها ترینری دانست که دکمه فعال سازی دارد، به این صرت که پس از باز کردن ترینر ابتدا کلید “Home” را فشار دهید تا پیغام “Program Activated” را بشنوید، سپس با توجه به نیازتان از دکمه های “F1″، “F2” و… استفاده نمایید.

LinGon

نسخه “HOG“:
این نوع ترینر نیز عملکرد راضی کننده ای دارند و هیچ دکمه فعال سازی نیز ندارند. تنها مشکل جزئی که دارند، این است که دسترسی به عملکردهای ترینر ممکن است کمی سخت باشد. ولی ما این مشکل جزئی را با قرار دادن فایل نوشته ای که همراه ترینر قرار داده ایم، حل کرده ایم. در این نوشته که معمولا “Options” نام دارد، تمامی دکمه های ترینر به همراه عملکردشان را قرار داده ایم. به تصاویر زیر دقت کنید:

HOG

HOG_2

ترینر نسخه های دیگر نیز دستور کاری مطابق ترینرهای نسخه های بالا دارند که در زیر فقط  به نام آن ها اشاره می کنیم:

نسخه “Kelsat : ترینرهای این نسخه نیز بدون هیچ مشکلی اجرا می شوند:

Kelsat

نسخهTrainergames:

Trainergames

نسخه “Maxtre” : ترینرهای این نسخه و نسخه Aleksander مربوط به یک گروه روسی می باشند.

Maxtre

نسخه “Deviated” : این گروه نیز سازنده معتبرترین ترینرهاست و گزینه ای به نام “Run Game” در همه آن ها وجود دارد.

14

نسخه “Yellow Trainer” :

16

نسخهGrizzly :

Grizzly

نسخه “H4xor“:

H4x0r

نسخه “3DM Game” :

3DM Game

امیدواریم مطالب بالا مفید واقع شده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد ترینرها، می توانید سوالات خود را با ما در میان بگذارید.