ده تغییری که بازی Metro Exodus در سری مترو ایجاد می کند

 • نویسنده : نیما
 • انتشار: ۰۷ اسفند ۹۶
 • بازدید: 209 بار

 10Bold Changes Exodus Is Making To Metro

بازی Metro Exodus

همانطور که می دانید، معرفی نسخه جدید سری پرطرفدار “مترو” در نمایشگاه E3 2016 سر و صدای زیادی به راه انداخت. در این نسخه جدید که Metro Exodus نام دارد، اگرچه چهره های آشنا (ماسک به صورت) از عناوین قبلی به این نسخه نیز بازگشته اند، اما Exodus تغییراتی بنیادی را به سری اکشن ترسناک “مترو” با جو سنگین خواهد آورد. در بازدیدی که اخیرا وبسایت Gameinformer به استودیوی 4A Games در مالتا داشته، نگاهی مخفیانه به مراحل ساخت این نسخه جدید داشته است و در نهایت با حس بلندپروازانه و جسورانه ای از جانب 4A Games در تلاش برای ارائه بهترین نسخه سری مترو مواجه شدند. تیم سازنده کاملا ویژگی های مشخصی که طرفداران قدیمی بازی از آنها به عنوان اصول این فرانچایز یاد می کنند را دوباره تعریف نموده است. در ادامه ده تغییر بزرگی که ما شاهد آن بوده ایم آورده شده است.

 

1. با دنیای زیرزمینی مترو خداحافظی کنید

هر دو عنوان Metro 2033 و Last Light در زیر و درون متروی مسکو جریان داشتند، اما اینطوری که تریلرها نشان داده اند، در Metro Exodus دیگر این قضیه برقرار نیست، پس از یک سکانس مقدماتی در Exodus آرتیوم، همسرش آنا و باقی گروه را می بینیم که با عبور از مناطق مختلف روسیه به جستجوی امید می روند. این به معنای فضاهای بزرگتر، گروه های خطرناکتر و دنیای جدیدی از دردسرها برای بازماندگان می باشد.

Metro Exodus

2. Exodus بزرگتر است …اما یک عنوان جهان باز نیست.

در خلال بازدید ما از استودیو، 4A Games مکررا اهمیت درک این موضوع که Metro Exodus یک عنوان جهان باز نیست را گوشزد می کرد. در عوض Exodus از چندین مرحله سندباکس عظیم تشکیل شده که از میان ماموریت های خطی داستانی عبور می کند، علاوه بر فعالیت های جانبی که آنها را در بازی خواهید یافت. هنگامی که ماموریت های یک منطقه را به اتمام رساندید، به محدوده بعدی می روید، بدون هیچ راه بازگشتی به ناحیه قبلی. هر چند گشت و گذار مناطق سندباکس تاثیرگذار و متفاوت بودند. بزرگترین ناحیه در Last Light بنابر گفته 4A در ابعاد 200 در 100 متر مربع بود ولی مناطق سندباکس Exodus تا 2 کیلومتر مربع وسعت خواهند داشت.

 

3. اقتصاد مبتنی بر مهمات دیگر نخواهد بود.

در عناوین قبلی Metro ، شما از مهمات نظامی برای خرید سلاح، آپگریدها برای آنها و ابزار مختلف مانند بسته های درمانی استفاده می کردید. این موضوع رویارویی های مبارزاتی را شدید و تاکتیکی می کرد و شما را مجبور به تصمیم گیری در این مورد که آیا هدر دادن گلوله ها برای از بین بردن نگهبانان سر راه شما ارزش آن را دارد، یا اینکه بایستی به جای آن مسیر طولانی تری را انتخاب کرده و دشمنان را مخفیانه دور بزنید. اما از آنجاییکه دیگر در مترو نیستید، اقتصاد مبتنی بر مهمات دیگر جای نگرانی ندارد، در عوض این موضوع با سیستم جمع آوری جایگزین شده است که به نظر می رسد با عناوین اخیر بازی Fallout در یک راستا باشند، که زباله های بی مصرف و ارزشمندی را که در دنیای بازی یافته اید به دو منبع تبدیل می کند : شیمیایی و مواد اولیه. آنها را می توان برای ساخت ابزار و دیگر آیتم های ارزشمند استفاده نمود. بنابراین آماده زیر و رو کردن ایستگاه های از کارافتاده در هر جای نقشه برای ساخت مهمات ارزشمند باشید.

Metro Exodus

4. مبارزه ارتقا یافته است.

با بزرگ شدن Metro از نظر اندازه، منطقی است که بازی مبارزات و گیم پلی مخفی کاری خویش را نیز توسعه دهد. در حالیکه گیم پلی کلاسیک انعطاف پذیر Metro پایدار می ماند، که به پلیرها اجازه می دهد بین مخفی کاری و اکشن پر از تیراندازی انتخاب نمایند، 4A چیزهایی را نیز به شیوه های خوشایندی پیچیده تر کرده است. شما دیگر گزینه ای برای انتخاب مابین از پادرآوردن مرگبار یا غیرمرگبار برای دشمنان نخواهید داشت که به شما رویکردی شاد صلح آمیزی میان کشتار خشن و کاملا دور زدن دشمنان را می دهد. انیمیشن های از پای درآوردن نیز اکنون فرق کرده است و هر انیمیشنی بستگی به سلاحی که استفاده می کنید، سرعت نزدیک شدن شما و مکانی که به دشمن نزدیک می شوید دارد. علاوه بر این گسترش، بازی همچنین عملکردهای شما را زیر نظر می گیرد، کشتن اعضای یک گروه می تواند منجر به استقبال آنها از شما با خشونتی زیاد می شود که بایستی در آخر کار با آن روبرو شوید. اما اگر با آنها با نرمی رفتار کنید ممکن است منجر به برخوردی دوستانه تر از جانب آنها شود.

 

5. دنیای قطبی شما در حال حرکت است

با رفتن از مترو، و نیز ایستگاه های مختلفی که به عنوان پایگاه مرکزی شما بودند و امکان تجدید مهمات و صحبت با ساکنین آن برای ساخت تکه های داستانی را می دادند، نیز از بین می روند. این بار آنها با قطاری به نام Aurora جایگرین شده اند، هر چند به ما در مورد مشخصات لوکوموتیو گفته نشده ، ولی کارگردان هنری بازی Andriy Prokhorov اظهار نمود که : “Aurora دائما در حین سفر با واگن های بیشتر، انواع مختلف آنها و افرادی که به شما می پیوندند تغییر می کند. “

Metro Exodus

6. از وسایل نقلیه استفاده می کنید.

4A Games به ما گفت که وسایل نقلیه ای برای پلیرها به منظور گشت زنی در طول سفر آنها وجود دارد، اگرچه هنگامی که از آنها در مورد انواع این وسایل نقلیه پرسش شد، ترجیح دادند سکوت اختیار کنند. بیرون از Aurora ما آرتیوم را دیدیم که قایقی را در کنار دریاچه ای هدایت می کند، اما این تنها وسیله کنترل شده توسط پلیری بود که ما در حین نمایش گیم پلی مشاهده کردیم.

7. وقایع بازی در طول یک سال جریان می یابد.

عناوین 2033 و Last Light در طول ماجراهای چند روز رخ می دادند، ولی ماجراهای Metro Exodus در عوض در طول یکسال رخ می دهند که هر محیط بسته ی بازی بر یک فصل سال تمرکز می کند. “مرحله پاییز” در کوهستان های زیبایی که پر از خرس های جهش یافته می باشد روی می دهد، در حالیکه بهار در محیطی بیابانی با سکوهای نفتی در حال سوختن در محیطی که اندکی ما را به یاد حال و هوای Max Max می اندازد رخ خواهد داد.

 

8. آپگریدهای سلاح اکنون متفاوت هستند.

از آنجایی که بازی های قبلی شما را مجبور به خرید آپگریدها و کشف سلاح ها در میدان نبرد با الحاقیات غیر قابل برداشتن می نمود، اما Exodus این کار را کمی آرامش بخش تر و در عین حال بدون دردسرتر کرده است. اگر در دنیای بازی با سلاحی روبرو شوید که نشانه گیر یا توسعه دهنده خشابی دارند که شما می خواهید، اما خود سلاحی که به آن متصل شده است را نمی خواهید، خبر خوبی برای شما داریم، این بار می توانید آن را بردارید و برای سلاحی سازگار در مجموعه خود استفاده کنید. ضمیمه های بسیاری برای تفنگ های شما در دسترس خواهند بود: نشانه گیر ها، لوله های تفنگ، خشاب ها، دستگیره ها، افزونه ها و …

اگرچه تعمیر و نگه دای اسلحه اکنون امری است که بایستی نگران آن بود، چنانچه به اندازه کافی به میزکار خویش مراجعه نکنید تا نگه داری و تعمیر سلاح خویش را انجام دهید، کثیف می شود، آنها هرگز کاملا از کار نمی افتند، اما وقتی سلاح ها کثیف می شوند، از لوله خود گرد و خاک بیرون می دهند و دقت و میزان آسیب آنها کاسته می شود.

Metro Exodus

9. مراحل جانبی نیز وجود دارند

در حالیکه تعامل معمول دریافت ماموریتی که “مامویت جانبی” را تعریف می نماید وجود ندارد، 4A می گوید این بازی حاوی فعالیتهای زیادی برای هر ناحیه و پلیرها و یافتن آنها هنگامی که کاوش می کنند می باشد. پلیرها می توانند در مورد این ماموریت ها با خواندن یادداشت ها یافت شده در دنیای بازی، صحبت با شخصیت ها، یا شنیدن تصادفی مکالمات باخبر شوند. رفتن به این مسیرها ممکن است منتهی به تبادل آتش با راهزنان در یک مزرعه، یا در خانه ای پر از تدارکات و نیز جسدهایی که به نظر می رسد ناشی از خیانت به یکدیگر اندکی پس از کشیدن آخرین نفس های آنها بوده، شود.

 

10. گروه ها بیشتر درون گرا هستند

در حالیکه که در 2033 و Last Light گروه ها جامعه متصل به هم (و غالبا تهاجمی) قدرتمندی تشکیل می دادند، اما Exodus گروه هایی دارد که در انزوا از یکدیگر زندگی می کنند . در حین دموی گیم پلی ما، به گروهی از متعصبین مذهبی برخوردیم که ماهی عظیمی که در دریاچه مجاور زندگی می کرد را می پرستیدند. عملکردهای آرتیوم در برابر هر گروهی، بسته به اینکه با خشونت یا صلح جویانه در اولین ملاقات آنها برخورد کند، روابط او با آنها را شکل می دهد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره Metro Exodus در آینده با وبسایت ما همراه باشید!

لینکهای دانلود
اطلاعات فایل
 • نام :
  Metro Exodus
 • تاریخ انتشار :
  2018
 • شرکت سازنده :
  4A Games
 • منبع :
  Bia2Game.com
امتیاز دهید

اگر مطلب را می پسندید امتیاز 5 ستاره بدهید.

برچسب ها
مطالب مرتبط

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.