Forza Horizon 3 Review

forza_horizon_3_gamescom_screen_2

عنوان ریسینگ Forza Horizon 3 حدود دو ماه پیش عرضه شد و با توجه به نمرات و نقدهای بازی، باز هم شاهد عرضه یک عنوان خوش ساخت ماشین سواری از سوی کمپانی مایکروسافت هستیم و توانست نظر بسیاری از منتقدان سرسخت را به خود جلب کند. این نسخه سومین شماره در سری “Forza Horizon” و نهمین نسخه در سری “فورزا” محسوب می شود که پس از گذشت دو سال از زمان عرضه Forza Horizon 2 منتشر شد. سازنده این نسخه استودیوی Playground Games بود که توانست شاهکاری دیگر در سبک ماشین سواری و ریسنگ به جامعه یازیهای ویدئویی تحویل دهد. در این پست نقدی نسبتا مختصر بر این بازی انجام داده ایم که امیدواریم مورد استفاده قرار گیرد.

 

Forza Horizon 3 Vertical Key Art

نام بازی: Forza Horizon 3
ناشر: Microsoft Studios
سازنده: Playground Games
تاریخ انتشار: ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۶ (سه‌شنبه ۶ مهر)
پلتفرمها : Microsoft Windows, Xbox One
سبک: ریسینگ – ماشین سواری

سومین قسمت از سری “Forza: Horizon” یا « فورزا: افق » با قدرت تمام به عرصه بازی های اتومبیلرانی پا گذاشته است. تصاویر فوق العاده دیدنی و چشم نواز، جهان پر تنوع و جنب و جوش و اجرای همیشه عالی هندلینگ خودروها این قسمت را هم به یک ورودی فاخر دیگر در این سری محبوب تبدیل کرده است. ویراژ دادن در استرالیای افق ۳، سراسر ذوق است و هیجان؛ چه در خیابان بتازید و چه در مراتع. سازندگان با خوش ذوقی توانسته اند مسافت های اغلب خسته کننده و تکراری بازی های سبک ریسینگ را به موقعیت هایی مطبوع و آغشته به آدرنالین تبدیل کنند.

ForzaHorizon3_E3PressKit_TruckDuneJump_WM

– دنیایی از فرصت ها

وقتی در دنیای « افق » محو شوید، لحظه به لحظه از فراوانی گزینه ها متعجب خواهید شد. Horizon 3 حسی مانند گیم های نقش آفرینی خوب را در بازیکن بیدار می کند. به این معنی که زیاد پیش می آید هدفی را معین کرده و به جای طی کردن یک مسیر مستقیم چند دقیقه ای، درگیر محیط اطراف و فعالیت های جانبی شده و به سر درآوردن از رازهای آن روی آورید و پس از دو ساعت، هنوز خود را دور از هدف اصلی بیابید.
می توانید خود را در یک مسابقه سریع و خشن شرکت داده و سعی کنید مقام اول را به دست آورید یا با زمان سرشاخ شده و مسیری خاکی را با نهایت سرعت طی کنید. شاید هم دلتان هوس دریفت کند. شاید هم بخواهید یک جام قهرمانی راه انداخته و تمامی اینها را پشت هم قطار کرده و رقابتی چند مرحله ای بسازید.

ForzaHorizon3_E3PressKit_GorgeBuggies_WM-2

شاید هم هوای چالش به سرتان بزند. چالش ها یا باکِت لیست این گیم، خودرویی در اختیار شما قرار داده و هدفی برایتان مشخص می کند. مثلا باید سوار یک اتومبیل Ford شده و مقداری مهارت مشخص به دست بیاورید یا با یک Ferrari به سرعتی اساسی در جاده های فرعی دست یابید. اگر هم هیچکدام از این ها توجهتان را جلب نکرد، می توانید تخته گاز از جلوی سرعت سنج ها بتازید یا رکورد پرش را از روی موانع پرشی بزنید یا در طویله های متروکه بازی، دنبال خودروهای مخفی بگردید، اهداف مشخصی را برای کسب تجربه تخریب کنید یا می توانید با هر راننده ای که در جهان گیم اراده کنید، مسابقه بگذارید. در این بین، دریفت کردن وسط مراتع زراعی و تخریب محصول ها برای کسب تجربه نیز لطف خود را دارد.

ForzaHorizon3_E3PressKit_FenceSmash_WM

“Horizon 3” فقط یک عنوان مسابقه ای نیست و در واقع زمین وسیعی برای انجام دادن انواع فعالیت ها با خودروست. “Horizon” در اصل نام فستیوالی در خود بازی است، رانندگان علاقه مند می توانند در این فستیوال شرکت کرده و خاک استرالیا را به بازیکده خود تبدیل کنند. خیابانها، سواحل، جنگل ها، زمین های خاکی و بخش عظیمی از مناطق استرالیا با جزئیات تمام در آن بازسازی شده اند.
برخلاف سری اصلی فورزا، این زیر سری یعنی “Horizon”، حالتی فانتزی ارائه می کند. در این جهان قانونی حاکم نیست و دوربین های ترافیک به جای جریمه، جایزه می دهند! تصادف با خودروهایی که از رو به روی جاده می آیند، چیز شاقی نیست و یافتن یک خودروی کلاسیک در طویله ها، به معنی صاحب شدن آن است. شاید به مذاق برخی خوش نیاید، اما خوشی حقیقی در این بازی از همین طریق حاصل می شود. خوشبختانه شخصیت های حاضر در این قسمت، بین کاراکترهای این سری دلنشین تر هستند. باز هم شخصیت ها هر کدام به نوبه خود سطحی ظاهر می شوند، اما در قیاس با قسمت های قبل پیشرفت خوبی را شاهد هستیم.

ForzaHorizon3_E3PressKit_CoastLandscape_WM

– کلید جهان در دست شماست !

تغییر بزرگ این قسمت این است که مسئولیت برگزاری فستیوال با خود بازیکن است. می توان آن را به فال نیک گرفت، چرا که آزادی بیشتری به بازیکن می دهد تا آن طور که خودش می خواهد بازی را پیش ببرد. این تغییر برای کسانی که به سیستم پیشرفت سابق عادت داشتند کمی غریب ظاهر خواهد شد، اما به مرور خوبی هایش را افشاء می کند. بازیکن به عنوان برگزارکننده فستیوال به طور پیشفرض در مسابقات حضور خواهد داشت. هدف این است که با پیروزی در مسابقات و تکمیل چالش ها تعداد هواداران خود را زیاد کنید. البته در این بین چالشی دیگر پیش رویتان قرار دارد، همیشه پیروز شدن در مسابقات خودتان، آن طور که باید شما را محبوب نمی کند، پس باید با احتیاط عمل کنید. فارغ از این تغییر ناگهانی، از هر لحاظ باید این قسمت را نسبت به عناوین گذشته برتر دانست. این بازی مانند “iRacing” یک شبیه ساز صرف نیست، مثل Burnout Paradise هم نیست که کلا کنترلی آرکید مانند داشته باشد. حالتی واقع گرا دارد، اما نه تا حدی که جلوی لذت بردن را بگیرد. هر خودرو در بخشی خاص از نقشه بهتر مانور می دهد.

ForzaHorizon3_E3PressKit_CitySkyline_WM

– فراتر از یک مسابقه

بیش از ۳۵۰ خودرو در نسخه اصلی بازی گنجانده شده که پس از عرضه بازی موارد دیگری نیز از طریق محتوای قابل دانلود یا به اصطلاح “DLC” به آن اضافه خواهند شد. حس خودروها، از جمله وزن و قدرت و محدودیت های آنها در پیچ ها بخوبی از طریق دسته ایکس باکس منتقل می شود.
می توانید بازی را با سطح مهارت و ترجیهات خود تطبیق دهید. Horizon 3 به طور پیشفرض با بازیکن مدارا می کند، کمک زیادی به رانندگی می کند، هوش مصنوعی رقبا در سطح خوبی در نظر گرفته شده و حتی می توانید با برگرداندن زمان، خطای خود را اصلاح کنید (نظیر این ویژگی در سری بازیهای ماشین سواری DiRT وجود دارند) از منوی تنظیمات بازی تمامی موارد ذکر شده را می توان غیرفعال کرده و حتی می توان مهارت رقبا را هم بالا برد. در این صورت، پاداشی که با پایان مسابقات از آن خود می کنید، افزایش خواهد یافت. جالب اینجاست رقبای هوش مصنوعی در بازی بر پایه بازیکنان حقیقی طراحی شده اند، این نسخه به سیستمی موسوم به “درایواتار” یا “Drivatars” مجهز است که خصوصیات بازیکنان را تقلید کرده و در صورت غیبت آنها، هوش مصنوعی کنترل خودرو را به دست گرفته و در سطح مهارت و توان آنها به رقابت آنلاین می پردازد. اینکه این سیستم تا چه حد کارگر است، دقیقا معلوم نیست. به خصوص که رفتار مشخص و عجیب و غریبی از رقبای هوش مصنوعی دیده نمی شود.

ForzaHorizon3_E3PressKit_DirtRoadMustang_WM

با این وجود، حضور نامهای مشخصِ بازیکنان دیگر در مسابقات، حس تنش و هیجان بیشتری به آنها بخشیده و بازیکن را به تلاشی دوچندان ترغیب می کند. البته در همه حال می توانید رقابت کاملا آنلاین را نیز تجربه کرده و مهارت خود را مقابل بازیکنان حقیقی بیازمایید. رکن جالب دیگر بازی حالت مشترک یا co-op است که به شما اجازه می دهد با سه بازیکن دیگر متحد شده و همراه یکدیگر در جهان بازی پیشرفت کنید.

– سخن پایانی :

Horizon 3 نه تنها به عنوان یک اثر مسابقه ای، بلکه به عنوان یک بازی جهان باز موفق ظاهر می شود. فعالیت ها بی شمارند و قادرند ساعت ها بازیکن را سرگرم کنند. توصیه می شود در صورت امکان، آن را روی PC تجربه کنید، چرا که به لطف اجرای ۶۰ فریم بر ثانیه آن، لذت وافری از سرعت خودروها خواهید برد. بی شک Forza Horizon 3 بهترین بازی ریسینگ منتشر شده تا به حال برای PC محسوب می شود.

ForzaHorizon3_E3PressKit_LamborghiniBeach_WM

– نقاط مثبت :

تنوع بسیار زیاد اتومبیل های بازی و سیستم شخصی سازی وسیع تر آنها، دارا بودن محیط های زیبا و دلنشین، دارا بودن چرخه شب و روز که تاثیر به سزایی روی گیم پلی بازی دارند، سیستم رقابتی “Drivatar”، دارا بودن بخش چند نفره جذاب

– نقاط منفی :

وجود ندارد !

امتیاز : ۱۰/۱۰

 

 

 

منبع : کلیک

 

مشخصات

دانـــــلود

  • 203 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

2 پاسخ به “محو در افق | نقد و بررسی بازی Forza Horizon 3”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *