زولا

خانه » بیشتر بدانید » راهنمای کاربردی بازی Middle Earth: Shadow of War

راهنمای کاربردی بازی Middle Earth: Shadow of War

Middle Earth: Shadow of War

راهنمای کاربردی بازی Middle Earth: Shadow of War

Middle Earth: Shadow of War هفته پیش منتشر شد و اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که نسخه پیشین این بازی تجربه نکرده اید، مطمئنا بسیاری از موارد موجود در Shadow of War برایتان جدید خواهند بود و البته با توجه به تغییرات گسترده ای که در این نسخه جدید اعمال شده، پلیرهای کشته کار نیاز به یک راهنمای کاربردی مفید دارند. در این پست یک راهنمای ویژه برای شما کاربران وب سایت بیا تو گیم تهیه کرده ایم که مطمئنا نقش بسزایی در روند پیشرفت شما در Middle Earth: Shadow of War خواهند داشت. پس در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

 

این راهنمای کاربردی دارای دو قسمت می باشد که در زیر به آنها پرداخته ایم:

1- چگونه یک ارتش قدرتمند از اورک ها را ایجاد کنیم ؟

راهنمای کاربردی بازی Middle Earth: Shadow of War

یکی از بزرگترین مواردی که در Shadow of War وجود دارد، این است که شما می توانید اعمالی را انجام دهید که حتی قهرمانان داستان تالکین نیز قادر به انجام آنها نیستند! به این صورت که می توانید از اورک های نفرت انگیز استفاده کرده، آنها را اجیر کنید و از آنها علیه ارباب تاریکی استفاده نمایید.
اما مشکل اینجاست تمامی اورک ها از هر لحاظ یکسان نیستند و این در حالیست که بیشتر آنها وظایف خود را به خوبی انجام می دهند. ولی داشتن تعدادی از هر کدام از این اورک ها، کمک شایانی در مبارزات و پیشبرد مراحل بازی می نماید و مسلما دارا بودن اورک های نیرومندتر، مزیتی برای شما محسوب می شود.
این اورک ها قدرتمند از نوع افسانه ای (Legendary) و حماسی (Epic) هستند، آنها از اورک ها استاندارد معمولی بهترند و ما در اینجا نحوه رسیدن به آنها را توضیح داده ایم که بتوانید به نفع خود از آنها استفاده نمایید :
– اول از همه باید بگوییم این اورک های نیرومند در بازی بسیار کمیاب هستند، اگر در حین گشت و گذار در دنیای بازی یکی از آنها را پیدا کردید، به هیچ عنوان او را از پا درنیاورید، به کمک قابلیت Dominate او را به تسخیر خود درآورده و به نفع خود از او استفاده نمایید.

راهنمای کاربردی بازی Middle Earth: Shadow of War

– بازی دارای سیستم منحصر به فرد Nemesis می باشد، اورک هایی که شما را شکست می دهند، سطح (Level) آنها ارتقاء پیدا کرده و قوی تر می شوند، این موضوع می تواند منجر به رسیدن این اورک ها به درجه های Legendary و Epic نیز شود. به یکسری اورک های خاص اجزه دهید شما را از پا درآورده و حتی بارها و بارها توسط آنها کشته شوید، زمانی که درجه آنها بالاتر رفت، از توانایی Dominate استفاده کرده و آنها را تحت سلطه خود درآورید، اما پس از انجام این کار مطمئن شوید که سطح یا Level شما نیز بالاتر رود، چرا که در غیر اینصورت کشتن آن اورک ها درجه بالا دشوار خواهد بود.
– همانطور که می دانید، این نسخه جدید دارای یکسری loot box می باشد که مزیت های بسیاری برای بازی دارند. می توانید برای تهیه آنها از پول واقعی نیز استفاده نمایید، ولی به علت نفرتی که از این موضوع داریم، انجام این کار پیشنهاد نمی شود. اما اگر روزی قصد انجام این کار را داشتید، به این صورت عمل نمایید: تعداد 1500 میریام (Miriam) خرج کنید تا بتوانید یک اورک Epic و یک اورک دیگر به طور تصادفی دریافت نمایید.

2- چگونه می توان از Nemesis System به نفع خود استفاده نمایید ؟

راهنمای کاربردی بازی Middle Earth: Shadow of War

سیستم منحصر به فرد Nemesis که نظیر آن در دیگر بازی های ویدئویی دیده نشده، در Shadow of Mordor سبب می شد هوش مصنوعی دشمنان بازی دائما فعال و در حال تکاپو باشد و طبق اعمالی که در بازی انجام می دادید، همیشه در حال تغییر و رشد بود و در واقع می توان گفت قسمت عمده جذابیت نسخه قبلی همین سیستم نمسیس بود. اما این مکانیزم دوباره به Shadow of War بازگشته، اما اینبار بسیار گسترده تر، پویاتر و قدرتمندتر از گذشته که منجر به ایجاد فرصت های بیشتری در بخش گیم پلی شده است.
همچنین Nemesis system می تواند رویکرد شما در انجام چگونگی بازی را تعیین کند. در زیر تعدادی نکات و پیشنهادهای کلی راجع به چگونگی استفاده از این سیستم که همواره باید در حین بازی آنها را به یاد داشته باشید، پرداخته ایم:
– قبیله ها و گروه های مختلف اورک ها یک سلسله مراتب منظم دارند: Worms و سربازهای جنرال در پایین ترین جایگاه این سلسله مراتب قرار داشته که با معمولا به عنوان همراه برای کاپیتان ها، Warchiefs و دسته سومی تحت عنوان Overlord یا فرماندهان هستند.
– هدف شما این است که فرمانده موجود در هر منطقه از نقشه بازی که دژی در آن قرار دارد را از پا درآورید تا اینکه بتوانید قلعه یا دژ او را به تسخیر خود درآورید.
– لازم به ذکر است شما نمی توانید به صورت رو در رو با این فرماندهان مبارزه کنید، چرا که این کار یک خودکشی محسوب می شود. چیزی که در این بین نیاز دارید، به دست آوردن اطلاعات بیشتر و همچنین پیدا کردن نقاط ضعف آنهاست و این دقیقا همان جایی است که سیستم نمسیس وتوانایی Domination کمک شایانی به شما می کننند.
– اورکهای از نوع کرم یا Worm ( روی سر آنها یک آیکون سبز رنگ وجود دارد که به این معنیست آنها حاوی اطلاعات مهمی درباره فرماندهان اورک هستند) را در هر گوشه و کنار نقشه بازی که گیر آوردید، تحت سلطه خود درآورید. سعی کنید آنها را در صورتی که تنها بودند، تحت نفوذ درآورید یا حداقل اینکه اگر با دیگر اورک ها در حال گشت و گذار بود، به نوعی او را از آنها جدا کنید یا اینکه می توانید تمامی همراهان او را نابود کنید (که انجام این کار توصیه نمی شود، چرا که موجب فرار Worm ها می شود) و یا اینکه می توانید به طور مخفی توجه او را جلب کنید. اما نکته مهمی که بایستی به خاطر داشته باشید این است که به هیچ عنوان او را نکشید و در عوض از قابلیت Dominate استفاده نمایید که به کمک این ویژگی می توانید اطلاعات مهمی درباره قلعه ای که قصد حمله به آن را دارید و یا فرمانده آن قلعه و یا اطلاعاتی پیرامون Warchief ها و کاپیتان ها، به دست آورید. تا می توانید، اطلاعات مفید به دست آورید، چرا که انجام این کار بر میزان پیشرفت شما در بازی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

راهنمای کاربردی بازی Middle Earth: Shadow of War

– اورک های کاپیتان را تحت سلطه خود درآورید، ولی باید بدانید که آنها یک چالش واقعی برای شما محسوب می شوند و تا قبل از اینکه به سطح خاصی برسید، نمی توانید آنها را تحت نفوذ درآورید. پس از اینکه به سطح مورد نظر رسیدید، در حین مبارزه با آنها می خواهید میزان سلامتی شان را به یک نقطه خاص برسانید تا اینکه گزینه “break” پیش رویتان قرار گیرد یا اینکه می توانید به کمک اطلاعاتی که به دست آورده اید، از نقاط ضعف او که آگاه هستید، علیه او استفاده کنید. هنگامی که به زانو افتادند، می توانید با آنها مبارزه کرده، انها را خوار کرده یا اینکه از آن خود سازید. به یاد داشته باشید هر کدام از این انتخابها نتیجه و پیامد خاص خود را داراست، خوب یا بد. اگر کاپیتانی را که وظیفه اش حفاظت از Warlord است را تحت نفوذ درآورید (dominate) یا اینکه از آن خود سازید (recruit) ، معمولا آن اورک به ارباب خود خیانت می کند و سبب می گردد کشتن فرمانده اصلی آسانتر گردد.
– اگر Shdow of Mordor را بازی کرده باشید، حتما با واژه “تهدید به مرگ” یا Death threat آشنا هستید، این ویژگی در کل سودمند است، درحالیکه زیردستان یک فرمانده اورک، او را برای حملات شما آماده می کنند (شما بایستی از این ویژگی فقط هنگامی استفاده کنید که قصد حمله به یک فرمانده را دارید، زیرا تهدید به مرگ، اورکها را تحریک می کند) همچنین آنها به سمت بهتر غارت کردن می روند.
– همواره به خاطر داشته باشید اورک هایی که شما را شکست می دهند (یا به عبارتی در حین نبرد با آنها کشته می شوید) ارتقای درجه پیدا می کنند و این کار برای برای شما سخت تر می سازد.
– اورک هایی که تحت سلطه در می آورید، می توانند به شما خیانت کنند، آنها هیچ حس وفاداری را ندارند، بنابراین به خاطر داشته باشید پس از اینکه یک اورک را تسخیر کردید، لزوما به آن معنا نیست که کار شما با او تمام شده است.

راهنمای کاربردی بازی Middle Earth: Shadow of War
– شما می توانید دستورات مورد نظر را به کاپیتان های خود داده و بدین سبب یک دشمن اورک را از پا درآورید، علاوه براین شما می توانید از این موضوع به عنوان یک فرصت برای استخدام نیروهای قوی تر استفاده نمایید. برای مثال اگر سطح (level) کاپیتان شما 23 بوده و دشمن اورک در سطح 28 قرار داشته باشد، شما می توانید به کاپیتان خود دستور داده تا دشمن را نابود کند. با این حال هنگامی که این نبرد در حال وقوع است، در آن مداخله کرده و به کاپیتان خود در نابودی دشمن مورد نظر کمک کنید. اما این هدف مورد نظر را نکشید و در عوض او را تحت نفوذ درآورده (dominate) و او را تحت فرماندهی خود درآورید.
– هر Warchief ای تعدادی محافظ دارد، آنان را یکی پس از دیگری از سر راه بردارید و هنگامی که همگی آنها را تحت سلطه درآوردید (dominate) می توانید به سمت Warchief بروید، اما حال همان محافظ ها به نفع شما عمل کرده و به Warchief خیانت کرده و او را نابود می کنند. پس از اینکه او را شکست دادید، می توانید به یکی از کاپیتان هایتان فرمان داده تا به عنوان یک جاسوس عمل نماید. با این وجود، این کاپیتان باید خودش رااز طریق مبارزه با دیگر اورک های دشمن ثابت کند. هنگامی که تمامی دشمنان را شکست دهد، حال کاپیتان شما تبدیل به یک Warchief می شود که از او می توانید در مبارزه های خود استفاده نمایید.

نکات بیشتری در مورد این بازی وجود دارد که ما در اینجا فقط به دو مورد مهم آن پرداخته ایم.

دیدگاه ها 4 دیدگاه
  1. ali
    در تاریخ 2017/10/19 :

    ممنون از مقاله . بسیار مفید بود . من تازه شروع کردم بازی رو پس سعی میکنم این نکات رو در بازی مد نظر بگیرم .

  2. Amir
    در تاریخ 2017/10/20 :

    سلام.مطلب عالی بود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.