خانه » بیشتر بدانید » 9 موضوعی که باید قبل از تجربه بازی Prey بدانید

9 موضوعی که باید قبل از تجربه بازی Prey بدانید

9Things We Wish We Knew Before Starting Prey

9 موضوعی که باید قبل از تجربه بازی Prey بدانید

Arkane Studios بازی اول شخص علمی-تخیلی خود یعنی Prey را عرضه کرده و اسرار زیادی را در خود نهفته است که شاید شما نیز مایل به دانستن آنها باشید. در عنوان Prey درست شبیه Dishonored و Deus Ex، راه های مختلفی برای انجام ماموریت ها و تعامل با محیط در اختیار شما گذاشته می شود. برخی از این رازها کاملا آشکار و واضح بوده، در حالی که برخی دیگر نیاز به دقت بیشتری دارند. در این پست به بررسی 9 موردی که شما باید قبل از تجربه Prey بدانید، پرداخته ایم.

این پست ترجمه شده از وب سایت “Gamespot” می باشد.

 

1. مراقب محیط اطرافتان باشید !

9 موضوعی که باید قبل از تجربه بازی Prey بدانید

اشیا ساده و بی تکلفی که به نظرتان شبیه لیوان یا صندلی هستند، به راحتی می توانند شما را از پا درآورند. یکی از اصلی ترین دشمنان شما که به کرات با آنها روبرو خواهید شد، “Mimics” نام دارند. این موجودات تیره رنگ، لجن مانند و کوچک می توانند خود را به هر شکلی تغییر دهند و حداقل زمانی که انتظار ندارید آنها برای شما خطری محسوب می شوند، حمله می کنند، پس هر وقت وارد محیطی شدید، شدیدا توصیه می شود هر شئیی را که به نظرتان مشکوک می آید، چک کنید که مبادا یک “mimic” نباشد. البته راه های موثر دیگری نیز برای بررسی اینکه این هیولاهای کوچک در کالبد اشیاء پنهان شده اند یا خیر، وجود دارد، یک روش بهتر به این صورت است که از قدرت شنوایی خود استفاده کرده و به صداهای خش خش مانندی که این موجودات ایجاد می کنند، گوش دهید، به محض اینکه مطمئن شدید، آچار خود را برداشته و با ضربه محکمی این موجود کوچک را به کره ماه بفرستید!

2. گلوله های GLOO دوستان شما محسوب می شوند

9 موضوعی که باید قبل از تجربه بازی Prey بدانید

آچاری که همیشه همراهتان است، کمی سنگین بوده و در بعضی مواقع نادقیق عمل می کند، بنابراین ممکن است بخواهید سلاح های گرمی که می توانید انتخاب کنید را اولویت بندی نمایید. برای مثال سلاح GLOO می تواند دشمنان را منجمد ساخته و آنها را لحظه ای ساکن نماید (همانطور که در تصویر بالا نیز می بینید). به محض اینکه آنها را منجمد نمودید، سلاح تان را به آچار تغییر داده و با چند ضربه او را محو نمایید. در هر صورت به هر روشی بخواهید او را بکشید، باید سریع عمل کنید، چرا که منجمد شدن آنها بازه زمانی داشته و محدود می باشد.
منجمد کردن دشمنان تنها عملکرد سلاح GLOO نیست، شما می توانید به کمک آن سطوح را هدف گیری کرده و یک سری موانع و در واقع پله برای رسیدن به مکان های جدید ایجاد کنید. اتاق های بزرگ اغلب دارای بالکنی می باشند که دسترسی یافتن به بسیاری از آنها با چندین شلیک GLOO امکان پذیر است. همچنین سلاح GLOO می تواند برای متوقف کردن اتصالات الکتریکی و نشتی های گاز مورد استفاده قرار گیرد.

3. هر سلاحی عملکرد مخصوص به خود را دارد

9 موضوعی که باید قبل از تجربه بازی Prey بدانید

به غیر از سلاح GLOO، موارد دیگری نظیر شات گان و یک کلت صدا خفه کن نیز در بازی خواهید یافت و اینکه اهمیت سلاح “toy dart” را به هیچ عنوان دست کم نگیرید. به کمک این سلاح می توانید سیستم های کامپیوتری را فعال کرده و در مواقعی که فاصله تان تا سوئیچ مورد نظر زیاد بوده و امکان نزدیک شدن به آن را ندارید، از toy dart استفاده نمایید. همچنین می توانید این سلاح را برای منحرف کردن دشمنان نیز به کار ببرید، اما اگر از فاصله نزدیک این کار را انجام دهید، منجر به آسیب زدن به خود می شوید.

4. آن سوی شیشه ها را با دقت بازنگری کنید

9 موضوعی که باید قبل از تجربه بازی Prey بدانید

در حالی که مشغول تفحص و اکتشاف در ایستگاه Talos I هستید، با مواردی شیشه مانند که قابلیت پخش ویدئو را دارند، مواجه می شوید. این شیشه ها (Looking glass) به شما اجازه می دهند یک ویدئو یا نوار ضبط شده را از زوایای مختلف بازبینی نمایید. بیشتر رازهای بازی در این شیشه ها نهفته اند، بنابراین مطمئن شوید به همه آنها از زاویه های مختلف نگاه می کنید و بدین ترتیب کد مخفی و یا قسمتی پنهان را از دست نداده باشید. پس از انجام عمل بازبینی، آنها را بشکنید، زیرا اغلب به دلایلی حاوی متون مخفی ای می باشند.

5. آیتم های خود را به بهترین وجه مدیریت نمایید

9 موضوعی که باید قبل از تجربه بازی Prey بدانید

پس از یک ساعت اولیه بازی طولی نمی کشد که inventory شما پر می شود. شما می توانید ظرفیت این محفظه ذخیره خود را با استفاده از درخت مهارت “engineer neuromod” گسترش دهید یا اینکه تمامی وسایل خود را روی زمین رها کرده و بعدا که جای خالی پیدا کردید، دوباره آنها را بردارید و پیشنهاد می کنیم این کار را هر جا انجام ندهید جز فقط در دفتر Morgan. اگر به تعدادی جای خالی احتیاج داشته و یک Recycle Charger نیز در اختیار دارید، می توانید تمامی موارد به درد نخور خود را روی زمین ریخته، سپس Charger را نیز کنار آنها قرار داده و در نهایت با dart gun به سمت Charger شلیک نمایید. به طور شگفت انگیزی تمامی موارد دور ریختنی شما به مواد اولیه شان تبدیل می شوند، سپس می توانید از این منابع به منظور تولید سلاح، مهمات و دیگر آیتم های مفید استفاده نمایید.

6. بازیافت کرده و سپس بسازید

9 موضوعی که باید قبل از تجربه بازی Prey بدانید

عملی ترین روش برای بازیافت استفاده از بازیافت کننده می باشد که اولین آنها را می توانید در دفتر مورگان پیدا کنید. با استفاده از Transfer Junk آیتم های بدون استفاده را در عرض چند ثانیه حذف کرده و در وقت صرفه جویی نمایید و اینکه اگر سلاح های تکراری و بدون استفاده ای یافتید که در رده موارد بدون استفاده قرار نمی گرفتند، باید آنها را برداشته و به بازیافت کننده ببرید، چرا که ممکن است مواد اولیه ای مفیدی از آنها حاصل شود.
اغلب و نه همیشه، هر جا یک بازیافت کننده یافتید، بدانید که یک fabricator نیز همان حوالی وجود دارد. این موارد فوق العاده برای ساختن آیتم هایی نظیر medkits، مهمات کلت و … مفیدند.

7. اجساد کارکنان سفینه را حتما جست و جو کنید

9 موضوعی که باید قبل از تجربه بازی Prey بدانید

شما می توانید با استفاده از لیست خدمه سفینه موجود در ایستگاه های امنیتی، مسیر رسیدن به هر فرد را پیدا کنید، چه مرده و چه زنده. برای انجام یک سری ماموریت های خاص باید این افراد را بیابید، اما گاهی اوقات می توانید آیتم های باارزشی نیز از آنها به دست آورید.

8. با در دست داشتن قدرتهای بالای بیگانگان، منتظر خطرات بزرگ تر نیز باشید

9 موضوعی که باید قبل از تجربه بازی Prey بدانید

با پیشروی داستان بازی در ایستگاه فضایی Talos 1، بدون شک به برخی از قدرت های شیرین بیگانگان نیز مجهز خواهید شد. پس از اینکه وسیله Psychoscope را از محل Psychotronics دریافت کردید، می توانید از قدرت هایی نظیر Kinetic Blast, Mimic Matter و Mind Jack نیز استفاده نمایید. فقط مراق باشید که بیش از اندازه خود را به این مهارت و قدرت ها مجهز نسازید، چرا که در غیر این صورت موجودی ترسناک به نام “Nightmare” دائما به شما حمله خواهد کرد.

9. با قوطی های انفجاری خلاقانه عمل نمایید

9 موضوعی که باید قبل از تجربه بازی Prey بدانید

در حالت عادی قدرت پرتاب اشیاء شما خیلی بالا نیست و به همین خاطر توصیه می کنیم تا زمانی که به توانایی “Leverage” ارتقاء نیافته اید، قوطی های انفجاری را به سمت دشمنان پرتاب نکنید، چرا که ممکن است بیشتر به خود آسیب بزنید تا دشمن! در هر صورت این قوی های استوانه ای بسیار مفیدند. اگر توجه بیگانگان را جلب کنید، دوست دارند جان شما را بگیرند و این موضوع باعث می شود راحت تر دم به تله بدهند. کافیست یکی از این قوطی ها را بین مسیر خود و دشمن قرار داده، توجه دشمن را به خود جلب کرده و سپس در عین اینکه منتظر این Typhon هستید تا به شما نزدیک شوید، در محلی پنهان شوید. با زمان بندی دقیق با شلیک یک گلوله به سمت قوطی حتی می توانید یک Phantom را به آسانی و سریعا از پا درآورید.

سرزمین فایل

<div id=’mediaad-lVQM’></div>

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.