آذر دیتا

خانه » بیشتر بدانید » تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V Easter eggs

The best secrets, Easter eggs, and hidden trivia references in Grand Theft Auto V

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

دنیای بازی Grand Theft Auto V هم مانند تمام بازی‌های دیگر راکستار، مملو از رازها و ایستر اگ‌های کوچک و بزرگ می باشد که برخی راحت پیدا می‌شوند و برخی دیگر هم نیاز به کندوکاو بیشتری دارند. شاید شما چند مورد از آن ها را در حال حاضر پیدا کرده باشید اما تعداد زیادی از آن ها وجود دارند که بدون دانستن اولین ایستراگ در GTA 5 پیداکردنشان غیر ممکن به نظر برسد. در این مقاله قصد داریم نحوه پیدا کردن برخی از جالب‌ ترین ایستر اگ ها یا همان رازهای و نکات مخفی موجود در این بازی را توضیح دهیم. مطمئنا مطالعه این مقاله برای هواداران این مجموعه بسیار هیجان انگیز خواهد بود. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید!

1. ارتباط با GTA های قبلی

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

سری GTA در هر بازی‌اش، کلی اشاره به نسخه‌های قبلی دارد و این نسخه هم از این قائله مستثنا نیست. شخصیت Marnie و Lost biker gang از نسخه چهارم در بازی حضور دارند و در یکی از دیالوگ‌ها، «لستر» به «یک یاروی اهل اروپای شرقی» اشاره می‌کند که در واقع این شخص همان «نیکو بلیک» دوست داشتنی سری قبلی است. به علاوه یک گرافیتی هم می‌توانید پیدا کنید که بازیکنان را به لس سانتوس خوش آمد می‌گوید.

2. هیولای دریایی شهر لوس سانتوس ( یا همان لس آنجلس)

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

اگر شما هم از طرفداران موجودات دریایی اسرار آمیز باستانی هستید بهتر است به لبه شرقی نقشه شنا کنید تا یک چیز خزنده غول پیکر را در اعماق دریا به وضوح ببینید. درسته! یک اسکلات غول پیکر. آیا Moby Dick خواسته سری به لوس سانتوس بزند؟ آیا Shamu از دنیای دریایی فرار کرده؟ به هرحال در اعماق دریای لوس سانتوس یه چیز بزرگ غرق شده است.

3. اتومبیل افسانه ای جیمز باند

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

پس از تمام کردن مرحله Deep Inside با مایکل، یک ماشین جدید برای خرید به سایت Legendary Motorsport اضافه می‌شود – JB 700. اگر اسمش به اندازه کافی نیست، این یک اشاره به یکی از معروف‌ترین ماشین‌های جیمز باند است. فقط متاسفانه ماشین گان‌های آن دیگر روی آن نصب نیستند.

4. کتاب Red Dead Redemption

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

هنگامی که به خانه جدید فرانکلین در Vinewood Hills دسترسی پیدا می‌کنید، سری به قفسه‌ کتاب هایش بزنید تا کتابی به نام Red Dead را با نویسندگی «جی. مارستون» پیدا کنید. البته اگر طرفدار Red Dead هستید.

5. یک عمارت مشهور…

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

یک عمارت بزرگ در محله Richman واقع در شمال غرب لس سانتوس وجود دارد که … . بهتر است سری به آنجا هم بزنید.

6. لباس های نمایشی Halo

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

هنگام قدم زدن بر Walk of Fame دو مرد پیدا خواهید کرد که همچون یک سرباز فضایی با زره سبز رنگ لباس پوشیده‌اند. آشنا به نظر نمی رسند؟

7. آدم برفی گنده

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

در La Mesa یک انبار زمستانی وجود دارد که یک دوست سفیدرنگ و یخی خاصی در آنجا قرار گرفته است. کافی است تا یک درکه اندکی باز شده را البته به سختی پیدا کنید و برای دیدنش، چندتا جعبه را با تیرهای خود نابود کنید. حیف است که این ایستراگ را از دست بدهید!

8. ۱.۲۱ گیگاوات!

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

این یکی آن قدر کوچک و جزئی است که اصلا معلوم نیست چجوری پیدایش کرده‌اند. از برج مخابراتی واقع در Sandy Shores بالا روید تا جعبه برقی ای را که روی آن مطابق تصویر عدد 1.21 گیگاوات نوشته شده را بیابید. در واقع این عدد، مقیاس الکتریکی مشهور دکتر بروان در سری فیلم های Back to the Future می باشد که بازی به طور مرموزی به آن اشاره کرده است.

9. قاتل سریالی لس سانتوس

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

ممکن است هنگام گشت و گذار در مناطق Blaine County، یک پیغام مرموز پیدا کنید. این پیغام در واقع از سوی یک قاتل سریالی بوده که ماجرای خاص خودش را دارد. در حوالی آنجا نیز پیام های متعددی از این شخص به جا گذاشته شده است که پیدا کردن آن ها نیز نیازمند یک راهنمایی مفصل می باشد.

10. صورت روی کوه

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

سری Grand Theft Auto همواره سر نخی از سریال ها و فیلم های معروف را در بازی های خود گنجانده است. اما این بار GTA 5 چهره یک سلبریتی معروف را شامل شده است. در یک طرف Mount Chilliad ممکن است یک صورت حک شده پیدا کنید که شباهت زیادی به جسی پینکمن از سریال Breaking Bad دارد.

11. راز کوهستان Mount Chiliad و UFOS (بشقاب پرنده)

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

سوار تله‌کابین شوید و به بالای Mount Chillad بروید تا درون ایستگاه، یک اثر هنری بسیار زیبا و مرموز پیدا کنید. این در واقع بشقاب پرنده هایی هستند که داخل بازی می‌توانید پیدا کنید، اما هیچ وقت پاسخ قاطعی برای این تصویر مرموز پیدا نشد. همه پلیرها به محض دیدن بشقاب پرنده می خواند با یک جت پک سوار آن شوند ولی افسوس که این قابل راندن نیست!

12. روح سرگردان Mount Grodo !

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

این یکی واقعا ترسناک است! به قله Mount Grodo بروید و تا ساعت ۱۱ شب منتظر بمانید. بین این ساعت و ساعت ۱۲ شب، یک روح پدیدار خواهد شد که زیرش یک پیغام خونین نوشته شده: Jock! آیا این اسم همسرش بوده که او را به قتل رسانده؟ این پیغام واقعاًً چه مفهومی دارد؟ چرا چنین ساعتی روح پدیدار می شود؟ بدتر از آن اینکه وقتی شما نزدیک تر می روید، همه چیز ناگهان ناپدید می شود!!

13. No Country for Old Men

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

اگر به Mount Chilliad State Wilderness واقع در شمال شرق پل بزرگراه بروید، ممکن است در یک رویداد اتفاقی، چهار ماشین با چندین جسد پیدا کنید. اگر فیلم No Country for Old Men را دیده و یا کتابش را خوانده باشید، یاد صحنه اول داستان خواهید افتاد. تازه می‌توانید از تپه‌ها پایین بروید تا کیف براقی شامل ۲۵۰ هزار دلار پیدا کنید.

14. بیگانگان در یخ!

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

یکی از عجیب‌ترین ایستراگ‌های بازی را می‌توانید در همان اولین مرحله بازی به راحتی پیدا کنید. حین این که به سمت ریل قطار رانندگی می‌کنید، به سمت راست بپیچید و از ماشین پیاده شده و از تپه‌ها پایین بروید. روی رود یخ زده حرکت کنید تا به زیر پل برسید. اگر زیر یخ را نگاه کنید، یک موجود فضایی پیدا خواهید کرد که شباهت بسیاری به بیگانه‌های فرنچایز Alien دارد. فقط اگر خیلی محو تماشای آن شدید، تعجبی نکنید که ماموریت شما پس از مدتی با شکست مواجه شود! چراکه در صورت اتلاف وقت، پیغام mission fail در صفحه بازی پدیدار می شود. عجیب تر اینکه وقتی شما چند گلوله به آن شلیک می کنید، بازی به طرز عجیبی شما را به آخرین ذخیره خودکار خواهد برد!

15. بشقاب پرنده در اعماق دریا

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

آن آدم فضایی منجمد تنهای در زیر یخ را به یاد دارید؟ ما به تازه گی کشف کرده ایم که آن در واقع آخرین و تنها ترین بیگانه موجود در کره زمین نبوده! بلکه یک بشقاب پرنده نابود شده هم در زیر آب‌های اطراف لس سانتوس وجود دارد. یک زیردریایی بردارید و به زیر آب دریای شمالی، مپ را بگردید.

16. یک پاگنده دیگر! اما این بار واقعی!

تمامی رازهای مخفی بازی Grand Theft Auto V

داستان عاشقانه راکستار با پاگنده همچنان ادامه دارد. خب در واقع آخرین بار در GTA: san anderas. با این حال، با این که در نقش فرانکلین می‌توانید یک پاگنده تقلبی را به راحتی پیدا کنید ولی به زودی پاتک می خورید، چراکه تنها یک پسر بچه در لباس مبدل می باشد، اما این تمام ماجرا نیست. در حین مرحله Predator و هنگامی که با مایکل از بالای هلیکوپتر و با اسنایپر حرارتی خود به دنبال برادران اونیل می‌گردید، به بدنی که در پایین سمت راست می‌بینید دقت کنید. این بدن بعد چند ثانیه ناپدید می‌شود، اما شکی نیست که این یکی دیگر یک پاگنده واقعی است.
اکنون به پایان لیست این ماجرا رسیدیم و امیدواریم شما علاقه مندان جی تی ای، از این مقاله لذت تمام را برده باشید. ایستراگ ها و نکات مخفی جی تی ای همچنان ادامه دارد و این تمام ماجرا نیست. اگر باز هم به موردی برخوردید، خوش حال می شویم آن را با ما به اشتراک بگذارید.

امیدواریم از مطالعه این مطالب لذت برده باشید.

دیدگاه ها 1 دیدگاه
  1. آرین
    در تاریخ 2020/06/12 :

    جالب بود! مرسی!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.