webtraffic analytics

اطلاعیه شماره 1:

طی مشکلی که برای حساب کاربری ما در سایت Opizo پیش آمده و حساب ما مسدود شده، تمامی لینکهایی که از طریق این سرویس دهنده که شامل بیشتر ترینرها و سیوهای موجود در سایت است از کار افتاده و به همین دلیل در حال حذف لینکها از این سرویس بوده و لینکها را به صورت مستقیم قرار خواهیم داد که با توجه تعداد بالای لینکها این پروسه زمان بر خواهد بود، لذا از شما عزیزان خواهشمندیم در صورت مشاهده ی مشکل در لینکهای کوتاه شده، از طریق نظرات اطلاع رسانی کرده تا لینکهای جدید جایگزین شوند.

 

 

با تشکر از صبر و بردباری شما

خانه » اخبار بازی ها » نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

Resident Evil 3 REMAKE

Resident Evil 3 – 15 Things You Need To Know Before You Play

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

نسخه بازسازی شده Resident Evil 2 که سال گذشته منتشر شد، قطعاً یک بازی شاهکار و تماشایی بود و یک استاد با تبحر در مدرن سازی و تصویر سازی مجدد از نسخه کلاسیک این عنوان محبوب به حساب می آید و برای هر کسی که این بازی ریبوت شده تحسین بر انگیز را بازی کرده باشد، فوراً به طور ناخودآگاه به استقبال گرم از نسخه بازسازی شده بازی Resident Evil 3 با همان شیوه نوسازی مشابه نیز جذب می شود. به زودی دوباره شاهد نقش پردازی در لباس شخصیت Jill Valentine خواهیم بود، چرا که او به دنبال راه فراری برای خارج شدن از باقیمانده های Raccoon City می باشد در حالی که نمسیس خوفناک در کمین او را زیر نظر دارد. هیجان آمیخته شده با ترس در حواشی بازی از زمان خبر انتشار آن و در بین هوادارن بسیار مشهود بوده است و با توجه به نزدیک شدن زمان عرضه، روز به روز این هیجان بالا و بالاتر می رود. به همین خاطر در این پست ما قصد داریم در مورد 15 مورد اطلاعات از بازی که ضروری است بدانید، صحبت کنیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

| برگرفته از وب سایت GamingBolt |

1- داستان گسترش یافته :

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

این مورد با توجه به سابقه بازسازی های کپکام از سری بازی های رزیدنت اویل خیلی تعجب برانگیز نیست، اما آنها این موضوع را تایید کرده اند که داستان اصلی بازی گسترش چشمگیری خواهد داشت. برخی از کاراکترها (به عنوان نمونه کارلوس) شاهد تغییر جزیی در داستان شان خواهیم بود. با این حال قابلیت انتخاب زنده به اصطلاح (live selection) و پایان های متناوب و مختلف داستان بازی سری کلاسیک، از این نسخه ریبوت شده کاملا برداشته شده است. پس این موضوع باید خیلی جالب باشد که کپکام چه بخش هایی از داستان را حذف و یا جایگزین کرده است و چه مواردی را به آن اضافه نموده.

2-  تغییرات بیشتر نسبت به RE2 :

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

با اینکه Resident Evil 2 تغییرات کلیشه ای چندانی در داستان بازی کلاسیک و اصلی خود ایجاد کرد، اما با احترام فراوان باید گفت واقعاً چیزهای جسورانه ای را به همراه نداشت ( به ویژه در بازسازی مجدد از شخصیت لیزا ترور). با این وجود در RE3 کپکام بلند پروازانه تر عمل کرده است. از طرفی توسعه دهندگان بازی تایید کرده اند که داستان را خیلی بیشتر از آنچه در بازسازی سال گذشته انجام داده اند، اصلاح نموده و گسترش داده اند. آنها همچنین اظهار داشتند که داستان های نسخه ریبوت سری دوم و سوم بازی نسبت به نسخه های کلاسیک از جذابیت بیشتری برخوردارند که نظرات جالبی در این زمینه می باشد.

3- اکشن بیشتر نسبت به RE2 :

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

این قضیه نباید برای کسی که نسخه اصلی Resident Evil 3 را بازی کرده باشد، خیلی تعجب آور باشد. گر چه اکشن این نسخه هم ممکن است در حد رزیدنت اویل 4 و یا 5 ( لازم به ذکر سری ششم نیست) نباشد. اما نسخه اورجینال RE3، هنوز هم یک بازی بسیار ترسناک برای بقا و حاوی اکشن بیشتر نسبت به سایر نسخه های قبلی اش می باشد. در کمال تعجب، نسخه ریبوت نیز از همین رویکرد استفاده می کند.
روش های متفاوتی مد نظر طراحان بازی قرار دارد که می توان این نسخه را از هیجان و جذابیت بیشتر بخوردار نمود، بنابراین بیایید آنها را یک به یک مرور کنیم.

4- سیستم جدید جاخالی دادن :

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

به عنوان یک عضو با تجربه سازمان STARS که تجربه کمی در برخورد با زامبی ها و سلاح های بیولوژیکی دارد، جیل همچنان یک بازمانده سرسخت در طول گذشت زمان خواهد بود و این چیزی است که در گیم پلی او نیز تجلی می یابد. مانند نسخه کلاسیک، این نسخه بازسازی شده نیز از مکانیزم جاخالی دادن و گول زدن برخوردار است (و استفاده از آن بسیار ساده تر از نسخه سال 1999 خواهد بود). نکته مهمتر اینکه، اگر در ثانیه آخر قبل از برخورد ضربه به بدن تان، یک جاخالی تمیز و بی نقص اجرا کنید، وارد یک بازه زمانی کوتاه و آهسته از زمان می شوید که طی آن می توانید دشمنان را به خوبی ببینید و تصویری از آن ها را در ذهنتان حک کنید.

5- سریع تر قدم زدن :

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

در Resident Evil 3 هم چیز راجع به تشدید است. در حالی که در دو بازی اول و بازسازی آن ها بازیکن شاهد برخورد با حداکثر سه یا چهار دشمن با یکدیگر بود، اما خیابان های شهر راکون سیتی در RE3 قرار است با مردگان و زامبی ها پر شود. ما در اینجا به دنبال وضعیتی به اصطلاح dead rising نیستیم ولی با توجه به اینکه چه تعداد انبوه از دشمن ممکن است در هر بازه زمانی معینی با یکدیگر برخیزند و با توجه به اینکه نمسیس به طور مداوم شما را تعقیب و گریز خواهد کرد، به نظر گیم پلی RE3 قرار است بسیار سریع تر از RE2 باشد. بازیکنان مجبورند به حرکت خود ادامه دهند و توقف نکنند و جاخالی دادن از حملات دشمن به همان اندازه مهم است که آن ها را از میان برداریم و حتی مواردی بیشتر. صحبت از نمسیس به میان آمد …

6- Nemesis :

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

موجود قدرتمند Nemesis قرار است در این نسخه از نظر داستانی و گیم پلی حضور پر رنگی داسته باشد. هوش مصنوعی این موجود به همان مدلی ساخته شده که در RE2 از Mr X دیدیم که این ویژگی او را به عنوان یک دشمن بزرگ تبدیل کرده است. اما به نظر می رسد به لطف اصلاحات انجام شده و تجهیزاتی که در اختیار این موجود افسانه ای قرار دارد، نمسیس حتی یک تهدید بزرگتر خواهد بود. او می تواند حتی با یک شاخک خود به جیل حمله کند و یا با استفاده از آن، جیل را از فواصل قابل توجهی به سمت خود بکشد و او را ببلعد. او قادر است از روی جیل بپرد و راه های فرار او را قطع کند، او حتی یک شعله افکن جهنی نیز در دست دارد. اگر این سلاح مخوف قرار باشد به آقای ایکس داده شود تا آتش را به سمت تان پرت کند، نمسیس می خواهد آن را بر گلویتان قرار دهد.

7- آیتم های قابل برداشت :

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

با توجه به اینکه جیل قرار است بیشتر وقت خود را صرف دویدن و فرار از چیزی و یا کسی کند، از آن سو کپکام ترفند هایی را که اجازه می دهد بازیکن پا به پای گیم پلی سریع بازی حرکت کند را نیز در اختیار او قرار می دهد. به عنوان مثال زمانی که شما آیتمی را از زمین برمی دارید، دیگر بازی مکث زیادی نخواهد کرد و مستقیماً شما را به صفحه مهمات منتقل خواهد کرد. همچنین به جای اینکه شما به طور دستی آیتم ها را در حالت فعال از طریق منوی مربوطه قرار دهید، مکانیزم بازی به صورت کاملا خودکار، آن ها را سر جای مناسب خود قرار می دهد. این موارد بی شک بر جذابیت ترکیب تجهیزات با یکدیگر می افزاید. علاوه بر این شما می توانید انتظار داشته باشید که تیر و خشاب و مهمات بیشتری در اطرافتان موجود باشد بر خلاف RE1 و RE2 .

8- فعالیت های جانبی :

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

علی رغم گیم پلی سریع این نسخه، بازی هنوز هم به شما فرصت و مکان کافی برای توقف و بو کردن اجساد سوخته را خواهد داد. راکون سیتی مناطق زیادی با فعالیت های جانبی و هیجان انگیزی در درون خود خواهد داشت که شما می توانید اختیاری وارد آن ها شوید، با هدف جمع آوری منابع و سلاح های جدید برای ارتقا و … . با جستجو در محیط بازی شما وسایل مفیدی از جمله قفل شکن ها (lockpicks) و پیچ بر را پیدا خواهید کرد که به شما امکان می دهد از یک سری نواحی جدید تر از نقشه دیدن کنید، اگر دوست دارید.

 

9- تله ها :

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

استفاده از محیط برای مقابله با دشمنان چیزی بود که نسخه اصلی Resident Evil 3 همانند یک سری اسباب بازی برای بازیکنان به ارمغان آورد اما نسخه ریبوت شده تا حد بسیار وسیع تر و جزیی تر نیز از آن استفاده خواهد کرد. شما احتمالا یکسری بشکه های قرمز انفجاری را در نقشه می یابید، خب تنها کاری که یک بازیکن انجام خواهد داد قطعا شلیک به بشکه و تماشای تکه تکه شدن انبوهی از زامبی ها خواهد بود. در برخی مناطق صندوق های برقی نیز وجود خواهد داشت که می توانید به آنها شلیک کنید و یک شوک خنده دار را برای دشمن بفرستید، حتی برای نمسیس. قطعا استفاده از این خطرات و تله ها برای مقابله با دشمن بسیار مهم است، به خصوص در درجات سختی بالاتر .

10- استفاده نامحدود از چاقو :

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

نسخه بازسازی رزیدنت اویل 2 موارد جالبی با چاقو انجام داد و آن ها را به سلاح های تخریبی تبدیل کرد که در مواردی حیاتی در محیط بازی به طور محدودی می توانستید از آن ها استفاده کنید. اما در RE3 دیگر این وصله ها به چاقو نمی چسبد! چاقویی که جیل در دست دارد دیگر یک سلاح دفاعی ضعیف به حساب نمی آید بلکه در عوض بازیکنان را به صورت نامحدود به سمت حرکات سریع تر و چابکی بیشتر در جاخالی دادن و فرار سوق خواهد داد.

11- درجه سختی Assist Mode :

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

Resident Evil 3 قرار است یک بازی بسیار پر تحرک و بی وقفه باشد، اما مطمئناً برای کسانی که می خواهند تجربه آرامتری را در بازی داشته باشند، یک درجه سختی آسان تر در نظر گرفته شده است. همانند RE2، بازیکن در حالت کمکی یا Assist Mode، با دشمنان ضعیف تر و حتی کندتر رو به رو خواهد شد و منابع بیشتری نیز در اختیار خواهد داشت. به علاوه بازی سلاح های هجومی قدرتمندی را به شما می دهد همانطور که درجه سلامتی شما را به طور اتوماتیک بهبود می بخشد. در مورد نشانه گیری خودکار به سمت هدف چیزی که در حالت assist mode در RE2 شاهد آن بودیم، خبر چندانی به گوش نمی رسد ولی مطمئناً چیزی نظیر آن در بازی وجود خواهد داشت.

12- بخش چندنفره Resistance :

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

اگر چه رزیدنت اویل 3 بر خلاف نسخه اصلی، حالت Mercenaries را ندارد، اما در عوض حالتی هیجان انگیز در کنار بخش داستانی بازی وجود خواهد داشت که بازیکنان علاقه مند می توانند در آن سرگرم شوند. Resistance یک مود چند نفره چهار در برابر یک نفر می باشد که در آن چهار نفر در نقش انسان (هر کدام قابلت و تخصص منحصر به فرد خود را دارند) در مقابل یک نفر در نقش یک کنترل کننده ذهن شرور به اصطلاح (Mastermind) قرار می گیرند. به عنوان یک شخصیت Mastermind، بازیکنان قادر به ایجاد تله و احضار و کنترل انواع مختلف دشمن به سمت انسان ها می باشند، از زامبی های معمولی و لیکر ها گرفته تا Mr. X و William Birkin.

13- جزییات بیشتر در مورد حالت Resistance :

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

هدف شما در این بخش دقیقا چیست؟ مطابق با موضوع فرار و گریز در RE3 ، گروه چهارنفره از بازیکنان وظیفه فرار از نقشه را در یک بازه زمانی مشخص خواهند داشت و از آن طرف Mastermind همه تلاش خود را باید به کار بگیرد تا از وقوع این موضوع پیشگیری کند. در حالی که مواردی از قبیل کشتن زامبی ها به زمان محدود فرار، ثانیه های گرانبهایی را اضافه می کند، در مقابل مرگ شما نیز دقیقا نتیجه عکس را خواهد داد. همچنین نام یکی از شخصیت های قابل بازی، مارتین ساندویچ است، چیزی شبیه … .

14- حجم فایل های بازی :

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

حجم کامل بازی Resident Evil 3 مطابق لیست موجود در فروشگاه مایکروسافت، چیزی در حدود 43 گیگابایت خواهد بود. جالب تر اینکه بخش داستانی و بخش Resistance به طور جداگانه قابلیت دریافت را خواهند داشت. از حجمی کلی 43/01 گیگ، بخش داستانی چیزی حدود 21/93 گیگ را شامل می شود (همانند RE2) و باقیمانده به Resistance اختصاص می یابد.

15- حداقل سیستم مورد نیاز :

نکات مهمی که قبل از بازی کردن Resident Evil 3 باید بدانید

این نسخه به نظر می رسد یک هیولای بصری و گرافیکی باشد اما به طور شگفت آوری سیستم مورد نیاز چندان بالای نمی طلبد. بنابراین اگر سال گذشته امکان تجربه RE 2 را داشتید، می توانید ذهنیت خوبی درباره این بازی مورد انتظار داشته باشید. علاوه بر فضای کافی مورد نیاز ذکر شده در بالا، شما به DirectX11، یک رم 8 گیگ، به یک کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX 760 و یا AMD Radeon R7 260x نیاز دارید. از حیث پردازنده شما باید Intel Core i5-4460 یا AMD FX-6300 را تحت اختیار داشته باشید.

نسخه بازسازی شده بازی Resident Evil 3 در تاریخ جمعه ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۹ (۳ آوریل ۲۰۲۰ میلادی) برای پلتفرم رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان منتشر خواهد شد.

<div id=’mediaad-lVQM’></div>
دیدگاه ها 6 دیدگاه
 1. بنیامین
  در تاریخ 2020/04/01 :

  15 فروردین میاد

 2. amir
  در تاریخ 2020/04/02 :

  با سلام و خسته نباشید
  من شنیدم که بخشی از بازی حذف شده مثلا لوکیشن بیمارستان از بازی به طور کامل حذف شده شما تایید میکنین؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.