آذر دیتا

خانه » بیشتر بدانید » ده تا از سخت ترین ماموریت ها سه گانه کلاسیک GTA

ده تا از سخت ترین ماموریت ها سه گانه کلاسیک GTA

The 10 Worst Missions From The Classic GTA Trilogy

The 10 Worst Missions From The Classic GTA Trilogy

ده تا از سخت ترین ماموریت ها سه گانه کلاسیک GTA

دوباره بازی کردن سه گانه کلاسیک GTA با گرافیک و کنترل های جدید و بهبودیافته عالی به نظر می رسد، اما با نزدیک شدن به زمان انتشار بازی Grand Theft Auto: The Trilogy The Definitive که تنها چند روز تا عرضه آن باقی مانده، نگران این هستیم که مجبور باشیم بار دیگر برخی از آزاردهنده ترین ماموریت های این مجموعه را دوباره بازی کنیم. در واقع می توانیم بگوییم همه ما عاشق عناوین کلاسیک های Rockstar هستیم، اما ماموریت هایی که در این مقاله به آنها پرداخته ایم، به نوعی صبر شما را امتحان خواهند کرد و با وجود سخت و چالش برانگیز بودن این ماموریت ها، مطمئنا شما با آنها خاطرات بسیاری دارید. برای خواندن این مقاله جذاب در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

از اینکه می توانیم نسخه های جدید بازسازی شده Grand Theft Auto را بازی کنیم، بسیار هیجان زده هستیم، بسیار مایل هستیم این آثار کلاسیک را با کنترل‌های مدرن و عملکرد و گرافیک بهبود یافته یکبار دیگر بازی کنیم. با این حال، بازگشت به عقب نیز به معنای پخش مجدد تمام ماموریت های قدیمی است که بیشتر آنها خوب یا حتی سرگرم کننده هستند، تعداد کمی ماموریت وجود دارند که ترکیبی از آزاردهنده، افتضاح، یا خیلی سخت محسوب می شوند. می توانید برخی از آنها را نادیده بگیرید، اما برخی دیگر را باید تکمیل کنید تا بخش داستانی بازی تمام شود.
ما در اینجا این ماموریت های را بدون تریتب و درجه بندی خاصی از نظر بدتر بودن آورده ایم، اگر در آن زمان مثل بعضی گیمرها بودید، احتمالاً در انجام این ماموریت ها از راهنما یا تقلب‌هایی برای کمک به گذر از برخی از این موارد بدترین و خشم‌انگیزترین مأموریت‌های سه‌گانه اصلی استفاده می‌ کردید.

1. ماموریت S.A.M در بازی GTA III

 

در یک بازی سری GTA، هر ماموریتی که شامل تایمر شمارش معکوس باشد، روی اعصاب است، چون یک لایه اضافی استرس و آزار را در کنار هر چیز دیگری اضافه می کند. S.A.M یکی از آخرین ماموریت های بازی GTA III نه تنها دارای تایمر است، بلکه دشمنان زرهی مزاحم و هواپیما را نیز دارد که باید با موشک آن را ساقط کنید. اگر آن را از دست بدهید، دوباره باید از اول شروع کنید. این ماموریت بسیار روی اعصاب است، ممکن است با هزار بدبختی به آنجا برسید، ولی هواپیما را از دست بدهید، یا اینکه در حین فرار کشته شوید، اینها جزو دردناک ترین قسمت این ماموریت است.

2. ماموریت A Drop in the Ocean در بازی GTA III

 

قایق‌ سواری در بازی GTA III چندان سرگرم ‌کننده نیست، بنابراین طراحی یک ماموریت با هدف جمع‌آوری یکسری بسته‌ها از هواپیما در یک قایق ناامید کننده به نظر می رسد. اما Rockstar Games، مانند یک سرآشپز شیطانی، چند ماده دیگر اضافه می کند. اول، یک تایمر شمارش معکوس، همانطور که قبلا ذکر شد: اعصاب خرد کن است. ثانیاً، پس از دریافت همه بسته‌ ها، باید از پنج ستاره شدن فرار کنید، که در حال حاضر در GTA III به اندازه کافی مشکل به نظر می آید، اما این ماموریت حتی سخت ‌تر نیز می شود، زیرا در این شرایط فوق بحرانی که کل پلیس و ارتش شهر به دنبال شماست، باید از قایق خارج شده و ماشینی را بدون اینکه کشته شوید، پیدا کنید. مطمئنا در انجام این ماموریت بارها و بارها مرده اید.

3. ماموریت Bomb Da Base: Act II در بازی GTA III

 

در ذهن من دو راه برای انجام این ماموریت وجود دارد، شماره یک: راه قانونی که در ویدیوی بالا مشاهده می کنید. یا شماره دو: روش ساده و فریبنده ای که من در کودکی از آن استفاده می کردم.
ماموریت Bomb Da Base شما را مجبور با شلیک با تک تیرانداز به طور مخفیانه می سازد، در حالی که یک NPC به سمت یک کشتی عظیم می دود که قصد بمب گذاری آن را دارد و مانند بسیاری از NPC های بازی های ویدئویی، به نظر می رسد که آنها عاشق جذب گلوله و مردن هستند، اگر چنین اتفاقی بیفتد، شما باختید. بنابراین روش تقلبی که من به ‌صورت آنلاین از طریق برخی انجمن‌های که اکنون وجود ندارند، یاد گرفتم این است که از کد تقلب تانک قبل از انجام مأموریت استفاده کنم، به این صورت که تانک را در مقابل سطح شیب دار ورودی قایق پارک کرده، سپس مأموریت را شروع کنم. تانک ها در GTA III ناامید نمی شوند، بنابراین 8-Ball از ورود به قایق جلوگیری می کند. همه دشمنان را بکشید، سپس تانک را حرکت دهید. این تنها راهی بود که می توانستم این ماموریت لعنتی را انجام دهم.

4. ماموریت Demolition Man در بازی GTA: Vice City

 

بسیاری از پلیرها در مورد ماموریت‌های آزاردهنده اسباب ‌بازی کنترل ‌شده رادیویی در GTA San Andreas ابراز همدردی می‌کنند (نگران نباشید، بدترین از این ماموریت‌ها در اینجا لیست شده است)، اما بیایید مأموریت بدنام RC از بازی Vice City را فراموش نکنیم. در این ماموریت یکی از بازیکنان وظیفه خلبانی یک هلیکوپتر RC را برای کار گذاشتن چهار بمب در ساختمانی که هنوز کامل نشده، بر عهده دارد و مانند بسیاری از ماموریت های وحشتناک GTA، این یکی نیز دارای تایمر شمارش معکوس است. اما حتی اگر اینطور نباشد، هدایت هلیکوپتر که به طرز وحشتناکی دشوار است، همچنان این ماموریت را سخت تر می‌کند و با وجود تایمر تبدیل به یکی از بدترین های ماموریت های این سری می شود.

5. ماموریت Death Row در بازی GTA: Vice City

 

شخصیت Lance Vance در گوشه ای از شهر دستگیر می‌شود و این وظیفه تامی است که با ارتشی از افراد بد بجنگد تا او را قبل از خونریزی و مرگ نجات دهد. انجام این کار روی کاغذ آسان به نظر می رسد. اما در واقع انجام دادن این ماموریت یک کابوس محسوب می شود. درسته که در اینجا تایمر و فاکتور زمان نداریم، اما مشکل اصلی نوار سلامتی ونس است. همانطور که ماموریت پیش می رود، کمتر و پایین تر می شود. بنابراین احساس می‌کنید باید عجله کنید. اما اگر این کار را انجام دهید در عرض چند ثانیه کشته می‌شوید. بازی‌های قدیمی GTA دارای سیستم تفنگ و شلیک عالی نبودند و این ماموریت تقریباً به طور کامل فقط یک جنگ غول پیکر است و برخلاف برخی از ماموریت های آزاردهنده این لیست، نمی توانید این ماموریت را skip کنید. آیا می خواهید Vice City را شکست دهید؟ شما باید لنس ونس را آزاد کنید!

6. ماموریت The Driver بازی GTA: Vice City

 

ترافیک غیرقابل پیش‌بینی NPCها نیز جزو موارد اعصاب خرد کن این نسخه محسوب می شود. در این ماموریت، تامی مجبور می شود در مسابقه ای در برابر راننده NPC که بسیار تهاجمی، غیرممکن و سریع است، برنده شود و او از هر اشتباهی که مرتکب شوید سوء استفاده می کند. تعقیب و گریز پلیسی و الگوهای ترافیکی تصادفی را به این مشکلات اضافه کنید و در نهایت به ماموریتی خواهید رسید که فقط یک طرف تاس است. شاید شما خوش شانس باشید، یا شاید یک ماشین پلیس شما را از جاده خارج کرده و وارد ساختمانی کند. اینها همه بر سختی این مرحله می افزایند.

7. ماموریت Robbing Uncle Sam بازی GTA: San Andreas

 

وقتی بازی GTA را انجام می ‌دهم، به دنبال اکشن‌های انفجاری دیوانه ‌کننده، برخورد وسایل نقلیه با هیجان بالا و برخی شخصیت‌های حیرت‌انگیز هستم. چیزی که من به دنبال آن نیستم شبیه ساز لیفتراک است. با این حال، این بخش بزرگی از ماموریت Robbing Uncle Sam است، جایی که CJ به رایدر کمک می کند تا جعبه های انبار گارد ملی را بدزدد. مبارزه با سربازان مزاحم در حین بارگیری جعبه ها با استفاده از کنترل های پیچیده لیفتراک ممکن است سخت ترین ماموریت بازی محسوب نشود، اما خیلی هم سرگرم کننده نیست.

8. ماموریت Learning to Fly بازی GTA: San Andreas

 

قبل از اینکه سی جی بتواند کاری برای Mike Toreno انجام دهد، باید یاد بگیرد که چگونه با هواپیما و هلیکوپتر پرواز کند. مانند زندگی واقعی، این شامل تکمیل 10 چالش با هلیکوپتر و هواپیما است. تعدادی از این موارد نسبتاً آسان هستند، از شما می خواهند فرود یا بلند شوید. اما چالش‌های بعدی بازیکن را وادار می‌کند تا مانورهای هوایی پیچیده را انجام دهد یا با هواپیماهای مسلح اهداف را از بین ببرد. پرواز در GTA SA سرگرم کننده است اما طراحی آن چندان چنگی به دل نمی زند، بنابراین این چالش ها می توانند بسیار خسته کننده باشند. من افرادی را می شناسم که در این نقطه از بازی گیر کردند و هرگز نتوانستند از آن عبور نکردند. من فقط بعد از ساعت های بسیار زیاد و یک کنترلر خراب آن را رد کردم.

9. ماموریت Supply Lines بازی GTA: San Andreas

 

مرحله Supply Lines به قدری وحشتناک بود که فقط یک ماموریت بدتر از آن در سن آندریاس وجود دارد، چه برسد به سری GTA. این ماموریت فقط شامل یک کوه وحشتناک است که هیچ کس نباید از آن بالا برود. دارای مقدار کمی سوخت آزار دهنده، کنترل های هواپیمای RC آزاردهنده و فیزیک دشوار است. شما باید با یک هواپیما در اطراف San Fierro پرواز کرده و در این حال چند Van را نابود کنید. خیلی بد به نظر نمی رسد، اما همینطور است. اگر بازی کرده باشید قطعا می دانید.

این ماموریت تا چه اندازه دشوار است؟ تا حدی که راک استار مجبور شد وقتی سن آندریاس را برای پلتفرم‌های دیگر منتشر کرد، آن را برطرف کند. در نسخه اصلی منتشر شده برای کنسول PS2 انجام این ماموریت تقریباً غیرممکن بود زیرا شما دائماً سوخت را از دست می‌دادید، حتی اگر هواپیما را حرکت نمی‌دادید. نسخه های بعدی آن را آسان تر کردند، اما هنوز هم وحشتناک هستند. خوشبختانه شما می توانید از این ماموریت و سایر ماموریت های RC در سن آندریاس صرف نظر کنید و برخلاف یک ماموریت بد دیگر بازی را به پایان برسانید…

10. ماموریت Wrong Side of the Tracks بازی GTA: San Andreas

 

لعنت به این ماموریت، حتی اگر هرگز سن آندریاس را بازی نکرده باشید، از قبل در مورد این مرحله لعنتی می دانید. این ماموریت خنده دار نیست. فقط باعث می شود دسته یا کیبوردی که با آن بازی می کنید را خرد کنید.
طی این ماموریت دوچرخه خاکی با شخصیت Big Smoke در عقب قطار را دنبال می کنید. Big Smoke قرار است به سمت دشمنانی در قطار شلیک کند که باید قبل از فرار آنها را بکشید. شلیک کردن Big Smoke به طور وحشتناکی روی اعصاب است و اغلب فرصت از دست می‌دهد، و اگر او حتی یکی را بکشد، شما خوش شانس هستید. این واقعیت را اضافه کنید که در تمام این مدت باید مراقب باشید که با دوچرخه تصادف نکنید وگرنه قطار را گم خواهید کرد و در این صورت با یک ماموریت واقعا اعصاب خرد کن واقعی روبرو می شوید.

این مقاله ترجمه شده از وب سایت Kotaku می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.