زولا

خانه » اخبار بازی ها » 15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

Video Game Series That Absolutely Need To Be Rebooted

15Video Game Series That Absolutely Need To Be Rebooted

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

در چندین سال اخیر، شاهد بازسازی مجدد، ریمیک و یا ریبوت های متعددی از فرانچایز های محبوب دنیای بازی های ویدئویی بودیم و خوشبختانه تعداد زیادی از آن ها در مسیری که باید قرار می گرفتند، موفق عمل کردند. به همین ترتیب، درخواست ها و شایعاتی مبنی بر بازسازی مجدد سایر بازی های کلاسیک نیز به گوش می رسد اما هنوز مواردی وجود دارند که بیشتر و زودتر از همه، نیاز اساسی به یک نسخه ریبوت دارند. در این مقاله، ما قصد داریم در مورد 15 ویژگی از آن معدود بازی های ویدیویی صبحت کنیم که امیدواریم در آینده ای نه چندان دور، مجدداً مورد بازسازی و ریبوت قرار گیرند.

1. سری بازیهای Banjo-Kazooie :

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

هنگامی که صحبت از اولین بازی های پلتفرم سه بعدی به میان می آید، Banjo-Kazooie اغلب به عنوان یکی از بزرگترین دستاوردهای نادر این صنعت به شمار می رود و تا به امروز، زمان زیادی از انتشار آخرین نسخه این مجموعه می گذرد، پس در نتیجه انتظار ها برای بازگشت این سری محبوب را بالاتر خواهد برد. از طرفی این واقعیت که نسخه 2008 این مجموعه تحت عنوان Banjo-Kazooie: Nuts and Bolts، به هیچ وجه آنچه طرفداران می خواستند، نبود، خود نیز می توان دلیلی بر بازگشت این فرانچایز دوست داشتنی باشد. اما اینکه کمپانی مایکروسافت، هزینه ها را برای انتقال بازی به نسل امروزی، خوب می بینید یا به ضرر و یا اینکه اصلاً این بازی خواهد توانست به محبوبیت نسخه های کلاسیک برسد یا خیر، هر دو علامت سوالی بزرگ هستند ولی قطعاً این مجموعه، سزاوار یک نسخه دیگر می باشد.

2. سری بازیهای Prince of Persia :

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

این مورد یقیناً یک انتخاب واضح است، این طور نیست؟ هنگامی که مردم در مورد فرانچایزهای محبوب و نوستالوژیکی که به ریبوت مجدد نیاز دارند، صحبت می کنند، Prince of Persia یا شاهزاده ایرانی، نامی است که اغلب بر سر زبان ها جاری است. عناوین دوست داشتنی ای که روزی پرچم دار بازی های یوبی سافت به شمار می رفتند ولی رفته رفته جایگاه و تاج خود را به سری Assassins Creed دادند. این روند، بسیاری را به تعجب می اندازد – شاید از جمله خود یوبی سافت – اما آیا این، جایی برای شاهزاده ایرانی باقی می گذارد؟ خب، باید گفت که امیدواریم جواب مثبت باشد از آنجایی که این، یک مجموعه ی بی نظیری است که به بهترین وجه، تجربه های جذاب و جالب را در این رسانه به ارمغان آورده است و به احتمال زیاد هنوز میلیون ها نفر نیز وجود دارند که می خواهند دوباره، چنین شاهکاری را (و یا حتی مشابه آن) را بازی کنند.

3. سری بازیهای Dino Crisis :

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

با وجود اینکه که امروزه، سری Resident Evil در راس عناوین ترسناک و بقای بازی های شرکت کپکام جای دارد، اما هنوز مجموعه Dino Crisis یک فرانچایز کلاسیک این کمپانی به شمار می رود که در قلب بسیاری از گیمرها جای دارد. به عبارتی می توان گفت: زاده ذهن خلاق Shinji Mikami، یک عنوان در سبک ترسناک و بقا همانند رزیدنت اویل اما با عناصر دایناسورها، با این تعریف، چرا نمی توان آن را دوست نداشت؟ متاسفانه، مدت زیادی می گذرد که ما خواهان بازگشت این مجموعه هستیم و علی رغم درخواست های بی امان هواداران برای استقبال از عنوان جدید، کپکام تاکنون به اندازه ی یک سر سوزن، اظهار نگرانی در مورد آینده این بازی نکرده است. اما اگر بخواهیم منصفانه به این قضیه نگاه کنیم، به نظر می رسد Capcom بیشتر از کمپانی های ناشر دیگر، مایل به سرمایه گذاری بر روی آی پی های قدیمی در این صنعت می باشد، بنابراین شاید هنوز امیدی برای بازگشت Dino Crisis وجود داشته باشد.

4. سری بازیهای Metal Gear :

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

ممکن است خیلی ها از توسعه دنباله اصلی Metal Gear بدون کوجیما، مخصوصاً با توجه به شرایط برکناری او از کونامی، تعارض کنند اما در واقع، این یک فرانچایز محبوب و عمیق است که اگر به درستی مدیریت شود، کونامی می تواند سال ها بر روی ساختن این مجموعه کار کند. آیا آنها این کار را می کنند؟ در حال حاضر، به نظر نمی رسد آنها علاقه ای به ساخت بازی های ویدیویی AAA داشته باشند. اما فرضاً اگر آن ها بخواهند این کار را انجام دهند، چگونه شروع کنند؟ آیا آن ها داستان های غنی و پرمخاطب سری را ادامه می دهند یا ترجیح می دهند میز کار خود را تمیز کنند و از ابتدا شروع کنند؟ در هر صورت این حرکت محتمل ریسک پذیری بالا می باشد. به هر حال از این راه و یا راه دیگر، ما امیداوریم که بیشتر Metal Gear را در جاده ببینیم.

5. سری بازیهای Pokemon :

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

تمامی فرانچایز هایی که تاکنون ما در این مطلب به آن ها اشاره کردیم، موارد نسبتا آرامی بودند اما قضیه در مورد Pokemon کمی متفاوت به نظر می رسد. Pokemon عظیم است، در جایگاه های بالا قرار دارد. رقم فروش چشمگیری دارد و در طالع آن، نور موفقیت به چشم می خورد. سهام دارایی کمپانی احتمالاً بالاتر از همیشه است اما همچنان ساکت تر از همیشه به نظر می رسد. از سویی Pokemon Black and White احتمالاً آخرین نسخه از مجموعه اصلی بوده است و بدون تردید می توان گفت در این راه موفق هم بوده است اما از سوی دیگر، عدم تمایل مجموعه به رشد، تغییر و تحول و یا قدم گذاشتن در خارج از منطقه آسایش خود، واقعاً در حال شروع به صدمه زدن بر کیفیت آن می باشد. علی رقم تمامی اینها، Game Freak ممکن است خیلی خوب به پروژه های دراز مدت این سالها پرداخته باشد و هنوز هم از موفقیت تجاری فوق العاده ای برخوردار باشد اما Pokemon مجموعه ای است که پتانسیل های بیشتری را می طلبد هنوز با ایده آل های خود فاصله دارد.

6. سری بازیهای Silent Hill :

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

سبک وحشت بقاء طی چندین سال اخیر اتفاقات باورنکردنی ای را تجربه کرده و اکنون زمان آن فرا رسیده تا Silent hill به موفقیتی که سری Resident Evil هم اکنون به آن رسیده است، دست یابد. تاریخ بدین ترتیب در حال تکرار شدن است. نداشتن هیچ گونه علاقه ای از سوی کونامی نسبت به ساخت بازی های AAA در اینجا نکته ی مهمی است اما بر خلاف آنچه در مورد Metal Gear در حال رخ دادن است، ما اخیراً شنیده ایم که احیای سری به لطف همکاری میان کونامی و سونی در حال انجام است. اینکه چه قدر ممکن است این شایعات صحت داشته باشند باید منتظر ماند ولی ما و شاید میلیون ها نفر دیگر امیدواریم که آن ها به طور واضحی شفاف سازی شوند.

7. سری بازیهای Dark Cloud :

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

حتی تا این ساعت و دقیقه، در میان لیست سطح 5 ام از بازی های فوق العاده نقش آفرینی، Dark Cloud و Dark Cloud 2 بازی هایی هستند که هنوز هم در جایگاه خود در جدول به خوبی ایستادگی کرده اند. گر چه تقریباً دو دهه از زمان انتشار نسخه ی دوم این مجموعه گذشته است اما با این وجود ما هنوز منتظر دنباله ای از آن هستیم. در سطح 5، طی چندین مورد، امکان بازگرداندن مجموعه مورد بحث قرار گرفته است اما با توجه به اینکه این دارایی متعلق به سونی است، نمی توان گفت که آیا این امر واقعاً تحقق خواهد یافت یا خیر؟ مطمئناً ما امیدواریم که این اتفاق رقم بخورد و Dark Cloud، به عنوان یک بازی نقش آفرینی، تخیلی و فانتزی مطمئناً می تواند شکافی را در لیست بازی های اختصاصی پلی استیشن سونی ایجاد کند.

8. سری بازیهای Quake :

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

در طول این نسل از بازی ها، کمپانی Bethesda با موفقیت هر دو فرانچایز محبوب Doom و Wolfenstein را مورد بازسازی و ریبوت قرار داده است اما هنوز جای خالی یک عنوان مشهور دیگر در این لیست احساس می شود که مورد محبت کمپانی قرار نگرفته است؛ Quake. البته که آن ها بازی Quake Champions را با موفقیت منتشر کردند اما مساله این است که آیا این تمام چیزی بوده که طرفداران مجموعه، انتظارشان را می کشیدند؟ جواب قطعاً منفی است چرا که Quake مستلزم احیای مناسبی با انتشار جدید AAA از سوی کمپانی ناشر می باشد، درست مانند Wolfenstein و DOOM.

9. سری بازیهای Shinobi :

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

سگا موفقیت های زیادی را با مجموعه Shinobi به خود دیده است (این توضیح می دهد که چرا آن ها نسخه های زیادی از آن را تولید کردند) و با وجود اینکه مدت زیادی از آن گذشته که از این مجموعه چیز جدیدی ندیده ایم، اما هنوز هم طرفداران دو آتیشه ای دارد که حتی دوست دارند چیزی بیشتر از ریبوت مناسب این فرانچایز ببینند. یک عنوان اکشن سوم شخص می تواند به خوبی جوابگو باشد (البته تحت نظر استودیوی مناسب) اما حتی یک نسخه کلاسیک ریبوت شده با همان رنگ و لئاب قدیمی و استایل Retro باید انتظار طرفداران را برآورده سازد. در هر صورت، یک بازی جدید از Shinobi سال هاست که مورد انتظار همگان قرار دارد. در حال حاضر، این فقط یک رویای تقریباً نا ممکن به نظر می رسد اما نباید نا امید شد چون هر چیزی ممکن است.

10. سری بازیهای Dead Space :

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

Dead Space جزو آن دسته از بازی هاییست که قربانی زیاده خواهی های شرکت EA شده است، به خصوص با توجه به اینکه تقاضای زیادی برای انتشار نسخه چهارم آن وجود دارد، این قضیه کمی نگران کننده به نظر می رسد. Dead Space 1 و 2 به طور مشهودی، شاهکار دنیای گیم در سبک وحشت بقاء هستند و یقیناً شکی در این نیست و احتمالاً در میان بزرگترین بازی های ترسناکی که تا کنون ساخته شده است، جای دارد. از طرفی هم اکنون تعداد بی شماری از هواداران سبک ترسناک و بقا وجود دارند که حاضرند برای دیدن یک بازی جدید از Dead Space با جان شان معامله کنند. اما به نظر می رسد که سیاست های EA رفته رفته جایی برای یک محصول جدید مثل Dead Space ندارند و بعید به نظر می رسد که چنین اتفاقی رقم بخورد، اما اگر EA دوباره بخواهد شاهد موفقیت های جدیدی در ژانر ترسناک را از آن خود کند (همانند گذشته)، احتمالاً (امیدواریم) که بخواهند یک بار دیگر قدم در این مسیر بگذارند.

11. سری بازیهای Spyro :

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

سه گانه محبوب سه بعدی پلتفرمر از استودیوی Insomniac، اخیراً با بازسازی های موفق آمیز رو به رو بوده، دقیقاً همان اتفاقی که برای Crash Bandicoot در حال روی دادن است، اما بسیاری از ما اکنون منتظر یک بازی جدید هستیم؛ یک اثر موفقیت آمیز دیگر به خوبی نقاط قوت سه گانه کلاسیک Spyro. البته، این دقیقاً همان کاری است که اکتیویژن در حال انجام بر روی بازی هایی همچون Crash و یا بازی در حال انتشار Crash Bandicoot 4 می باشد، از این رو می توان انتظار داشت که به احتمال بسیار زیاد، این اتفاق دیر یا زود برای Spyro نیز خواهد افتاد. البته هر چه زودتر، بهتر.

12. سری بازیهای Star Fox :

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

Star Fox شاید یکی از بی نظیرترین محصولات نینتندو سوییچ باشد که باید برای آن ابراز تاسف بسیاری کرد، چرا که این بازی یکی از محبوب ترین هاست و با احتیاط و توجه مناسب، نینتندو می تواند آن را به چیزی بسیار بزرگتر تبدیل کند. به نظر نمی رسد که آن ها سعی خود را برای بازسازی مجدد این مجموعه به کار نگرفته اند، نه این طور نیست اما در عوض تلاش های آن ها طی سال های اخیر به بهترین شکل ممکن نیمه تمام بوده است. Star Fox مستحق یک بازسازی مجدد مناسب و با کیفیت است تا باعث احیای دوباره این مجموعه شود. این چیزی است که طرفداران مدتها است که خواستار آن هستند بنابراین امیدواریم نینتندو به درخواست های کثیر هواداران توجه کند و آن را بازگرداند.

13. سری بازی های Perfect Dark :

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

شاید همه ما بر این انتخاب اتفاق نظر داشته باشیم، این طور نیست؟ هنگامی که مردم در مورد فرانچایز های محبوب و نوستالوژیکی که به ریبوت مجدد نیاز دارند، صحبت می کنند، PERFECT DARK، نامی است که اغلب بر سر زبان ها جاری است. از آنجایی که این فرانچایز، یک مجموعه ی بی نظیری است که به بهترین وجه، تجربه های جذاب و جالب را در این رسانه به ارمغان آورده است و به احتمال زیاد هنوز میلیون ها نفر نیز وجود دارند که می خواهند دوباره، چنین شاهکاری را (و یا حتی مشابه آن) را بازی کنند. آخرین نسخه این بازی در سال 2000 منتشر شد.

14. سری بازی های Tenchu :

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

اگر چه نه در حد یک بازی پرطرفدار مثل Metal Gear که مورد توجه بسیاری قرار دارد، اما Tenchu هنوز یک فرانچایز دوست داشتنی ای است که طرفداران سبک و سیاق بازی های مخفیانه، این اثر را با علاقه زیادی به خاطر می آورند و هنوز هم این مجموعه، جزو آن دسته از بازی های رویایی است که در مباحثه های زیادی، مطرح است. استودیوی FromSoftware در ابتدا تصور می کرد که Sekiro را به عنوان اثر جدید سری Tenchu قبل از شکل دادن آن به چیزی کاملاً متفاوت تبدیل کند اما این حداقل بدان معنی است که این بازی، پتانسیل آن را دارد و کمپانی، علاقه زیادی نسبت به آن از خود نشان داده است. امیدواریم که این علاقه ی آن ها نسبت به این فرانچایز محبوب و دوست داشتنی به زودی شکل جدی تر و مملوس تری به خود بگیرد. آخرین نسخه این بازی در سال 2009 منتشر شد.

15. سری بازی های Twisted Metal :

15 بازی که منتظر انتشار نسخه جدید آنها هستیم

Twisted Metal در سال های اولیه از انتشار خود، یکی از بهترین و جالب ترین فرانچایز های سونی به شمار می رفت اما پس از مدتی همه چیز معکوس پیش رفت. اگر چه حتی سونی علاقه خود را نسبت به این موضوع از دست بدهد اما طرفداران قطعاً این کار را نخواهند کرد. Twisted Metal هنوز هم به عنوان یکی از بهترین فرانچایز های پلی استیشن دوران PS1 و PS2 شناخته می شود و اگر چه حتی تلاش ها برای ریبوت این مجموعه بر روی PS3 با موفقیت پیش نرفت ولی ما امیدورایم که سونی به طور کامل از این کار دست نکشیده باشد. Twisted Metal بر خلاف چیزی است که اکنون باید باشد و چنین بازی ای همانند آن به راحتی می تواند با قابلیت آنلاین، جان سالم به در ببرد و در خور توجه قرار گیرد. بنابراین شاید این چیزی باشد که می تواند برای سونی بسیار ارزشمند باشد. بیایید امیدوار باشیم آنها نیز اینگونه نسبت به قضیه نگاه کنند.

چه بازیهای دیگر باید به این لیست اضافه شوند؟ نظر شما چیست؟

دیدگاه ها 6 دیدگاه
 1. Mohammad amir
  در تاریخ 2020/07/17 :

  سلام ببخشید آقا مصطفی و آقا نیما شما دو نفر چند سالتونه اگه میشه جواب بدید ممنون.

  • نیما
   در تاریخ 2020/07/17 :

   سلام دوست عزیز به عنوان یک گیمر در دوره ی جوانی هستیم

   • The ripper man
    در تاریخ 2020/07/18 :

    سلام خدا حفظتون کنه و خیلی سپاسگذارم از سایت عالی و محشرتون ایشالله همیشه پاینده باشید و سایتتون هم پابرجا باشه

 2. ماکان
  در تاریخ 2020/07/18 :

  ممنونم ازت مصطفی جون به خاطر همه پست های تحلیلی-خبری ای که تو سایت برای ما علاقه مندان قرار می دی!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.